Czytających: 5387

Wałbrzych: III liga koszykówki: Górnik kontynuuje passę wygranych meczów

Niedziela, 27 października 2013, 9:04
Aktualizacja: 9:04
Czwarte ligowe zwycięstwo zanotowali na swoim koncie koszykarze wałbrzyskiego Górnika. Tym razem podopieczni Arkadiusza Chlebdy pokonali Spartakusa Jelenia Góra.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Zespół z Jeleniej Góry, którego grą kierował wychowanek Górnika Maciej Łabiak, stawiał zacięty opór biało-niebieskim, ale Górnicy prowadzili 20-16. W drugiej kwarcie wałbrzyszanie przyspieszyli grę i to przyniosło spodziewane efekty. Skuteczne akcje Glapińskiego, Iwańskiego, Stochmiałka i Narnickiego doprowadziły do tego, że do przerwy Górnik prowadził 37-28.

Trzecia kwarta miała bardzo wyrównany charakter. Spartakus starał się zniwelować różnicę i momentami udawało się to ekipie z Jeleniej Góry, ale wałbrzyszanie w decydujących momentach znów odskakiwali na bezpieczny dystans. Ostatnie 10 minut to spokojna i wyważona gra Górnika i wygrana 73-64.

Górnik Wałbrzych – Spartakus Jelenia Góra 73-64

Górnik: Stochmiałek 15, Narnicki 14, Glapiński 13, Iwański 10, Józefowicz 6, Olszewski 6, Myślak 3, Borzemski 3, Maryniak 2, Karwik 1, Fedoruk 0.