Czytających: 9152

Wałbrzych, Biały Kamień: III liga: Górnik traci punkty. Tylko remis z Promieniem

Sobota, 20 marca 2010, 16:28
Aktualizacja: 0:30
Po fatalnej pierwszej części gry i dużo lepszej drugiej połowie piłkarski Górnik Wałbrzych zremisował z Promieniem Żary 2:2. Bramki dla biało–niebieskich zdobyli Janik oraz Konarski.

Przed spotkaniem wydawało się, że nic złego podopiecznym Roberta Bubnowicza w tym pojedynku stać się nie może. Promień zajmował odległą pozycję, a wałbrzyszanie przystępowali do spotkania przed własną publicznością jako lider III ligi. Już po pierwszych 10 minutach okazało się, że biało-niebiescy do idealnej formy mają jeszcze długą drogę. Pierwszego gola dla przyjezdnych, uderzając futbolówkę w długi róg bramki bronionej przez Damiana Jaroszewskiego, strzelił Szymon Patyna. Górnicy mogli odrobić straty, ale fantastycznych sytuacji nie wykorzystali Janik oraz Zinke, a uderzenie Grzegorza Michalaka z rzutu wolnego obok słupka sparował golkiper Promienia. To co nie udało się gospodarzom, zrobili w 33 minucie goście. Łukasz Czyżyk uderzył z blisko 30 metrów, a zaskoczony Jaroszewski nie zdążył z interwencją i ekipa z Żar była coraz bliżej sprawienia sensacji.

Druga połowa to odmieniony zespół Górnika. Z murawy zszedł słabo spisujący się nowy nabytek naszego zespołu Damian Misan, a w jego miejsce wszedł Konarski i to przyniosło efekt. W 52 minucie po wrzutce Marcina Morawskiego gola kontaktowego zdobył Dominik Janik, a na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego właśnie wprowadzony po przerwie Bartosz Konarski doprowadził do wyrównania. Niestety na zdobycie zwycięskiej bramki nie starczyło już czasu. Szkoda straconych punktów, ale nie jesteśmy sami. Motobi Kąty Wrocławskie także straciło dwa oczka.

Górnik Wałbrzych - Promień Żary 2:2 (0:2)
Górnik: Jaroszewski - D. Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Majka, Wepa (15' Tobiasz), Morawski, Zinke, G. Michalak, Misan (46' Konarski), Janik
Promień: Kowalczyk - Tobiasz, Wojciechowski, Hanclich, Świdkiewicz, Arkuszewski (84' Piskuła), Dewo, Łazar, Frydlewicz (59' Bryjak), Patyna (90' Błoński), Czyżyk (77' Wojtowicz)