Czytających: 5388

Wałbrzych, OSiR: III liga: Dark Dog wygrywa ósmy mecz z rzędu

Niedziela, 21 marca 2010, 0:16
Aktualizacja: 0:29
Zwycięstwem z Polkątami potwierdzili, że półfinał III–ligowych zmagań właśnie im się należy. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych wygrał ósmy mecz z rzędu, tym razem z ekipą z Kątów Wrocławskich 80:70.

Początek meczu to fatalna skuteczność w rzutach z gry po obu stronach parkietu, dlatego też po pierwszych 10 minutach wałbrzyszanie prowadzili jedynie 10:9.

W drugiej odsłonie za grę wzięli się Łabiak oraz Myślak i dzięki ich łącznie czterem celnym rzutom z dystansu podopieczni Mieczysława Młynarskiego i Ewy Smaglińskiej wyszli na 11-punktowe prowadzenie.

Po zmianie stron rozszalał się Łabiak, który zaliczył kolejno cztery z rzędu celne rzuty z dystansu. Goście nie byli dłużni głównie za sprawą Cybińskiego i przed ostatnia kwartą na tablicy utrzymywała się 11-punktowa przewaga gospodarzy.

W ostatniej kwarcie dobrą zmianę dał Michał Borzemski, a w końcówce spotkania zwycięstwo 80:70 zapewnili nowomiejskiemu Górnikowi Kołodziej i Gruszczyński.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Polkąty Kąty Wrocławskie 80:70 (10:9, 27:17, 18:18, 25:26)
Górnik NM: Łabiak 26 (7x3), Kołodziej 15 (1x3), Myślak 11 (2x3), Gruszczyński 8, Sujka 8, Karwik 7, Borzemski 5 (1x3), Kaliński 0, Bujnowski 0, Dworak 0