Czytających: 4546

Wrocław: III liga: Dark Dog wciąż na fali. Czas na półfinały

Niedziela, 28 marca 2010, 10:46
Aktualizacja: 11:09
Koszykarski Górnik Nowe Miasto Wałbrzych wygrał 9 mecz z rzędu. Ekipa Dark Doga pokonała na wyjeździe, w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej, Gimbasket Wrocław 72:53.

Po raz kolejny rewelacyjnie zagrał Maciej Łabiak, który tym razem rzucił, aż 26 punktów. Tego dnia z jak najlepszej strony pokazał się także Krzysztof Sujka, zdobywca 17 oczek dla wałbrzyszan.

W pierwszej kwarcie żółto-czarni przez cały czas minimalnie prowadzili. Ostatecznie wygrali 18:15. Przewaga drużyny prowadzonej przez Ewę Smaglińską i Mieczysława Młynarskiego uwidoczniła się jeszcze przed dłuższą przerwą. Drugą odsłonę Dark Dog wygrał 24:17 i prowadził w meczu 42:32.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i wałbrzyszanie kontrolowali, to co działo się na parkiecie. Trzecią kwartę górnicy wygrali 10:9, a w ostatniej odsłonie zmęczeni gospodarze byli już tylko tłem dla dobrze spisującego się wicelidera rozgrywek. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych pokonał Gimbasket 72:53.

Gimbasket Wrocław - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 53:72 (15:18, 17:24, 9:10, 12:20)
Górnik NM: Łabiak 26, Sujka 17, Myślak 9, Kołodziej 8, Borzemski 4, Gruszczyński 4, Kaliński 2, Dworak 2