Czytających: 5707

Wałbrzych, OSiR: III liga: Dark Dog pokonany. Pechowe ostatnie sekundy

Niedziela, 20 grudnia 2009, 20:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 21:34
Po zaciętej rywalizacji koszykarski Górnik Nowe Miasto Wałbrzych przegrał z liderem III ligi Chrobrym Głogów 66:67. O porażce wałbrzyszan zadecydowały ostatnie sekundy meczu.

Początek niedzielnej potyczki należał do gospodarzy. Po 5 minutach i celnym rzucie z półdystansu Kołodzieja wałbrzyszanie prowadzili 13:5. W tym momencie przebudzili się goście. Po trzech akcjach z rzędu za 3 punkty głogowianie wgrywali 16:15. Ostatecznie zwyciężyli pierwszą kwartę 23:19.

Do 4 minuty drugiej odsłony punkty zdobywał tylko Dark Dog. Później sytuacja się odwróciła i 7 oczek z rzędu zdobyli goście. Ostatecznie po wyrównanej końcówce drugiej kwarty i celnym rzucie Paczkowskiego na tablicy widniał wynik 36:36.

Po przerwie obie ekipy grały kosz za kosz. Raz prowadzili wałbrzyszanie, raz zawodnicy z Głogowa. Lider III ligi odskoczył dopiero w 29 minucie. Kiedy dwie akcje z rzędu wykończył rewelacyjny Paczkowski, goście wygrywali 52:47. Ostatecznie tę odsłonę zwyciężyli 54:49.

W ostatniej kwarcie za grę wzięli się gospodarze. Wszystko szło zgodnie z planem do stanu 60:59 dla przyjezdnych. Wtedy to dwóch z rzędu akcji nie wykorzystali górnicy i to się zemściło. Paczkowski w końcu trafił za dwa punkty i Chrobry prowadził ponownie trzema oczkami. W 39 minucie Dark Dog przegrywał, po celnym rzucie z półdystansu Łojko 62:67. Ostatni zryw, przy rewelacyjnym dopingu publiczności - co we wcześniejszych meczach się nie zdarzyło - pozwolił wałbrzyszanom na kilkanaście sekund przed końcem meczu doprowadzić do stanu 66:67.

Po nieudanej akcji gości i zbiórce w ataku przez Chrobrego (na 14 sekund przed końcową syreną), na tablicy pojawiły się kolejne 24 sekundy na rozegranie akcji dla głogowian, chociaż piłka nie dotknęła obręczy. Sędziowie tego nie zauważyli, a sami zawodnicy nie protestowali. Sfaulować wałbrzyszanom udało się dopiero na 4 sekundy przed końcem meczu. O dziwo Łojko nie trafił dwóch rzutów wolnych, ale gospodarze nie zdążyli już wyprowadzić akcji i spotkanie wygrali goście 67:66.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Chrobry Głogów 66:67 (19:23, 17:13, 13:18, 17:13)
Górnik NM: Łabiak 27, Myślak 17, Kołodziej 7, Sujka 6, Adranowicz 6, Borzemski 2, Bujnowski 1, Gruszczyński 0, Kaliński 0, Kozłowski 0
Chrobry: Paczkowski 23, Jaworski 18, Chałupka 12, Łojko 6, Nawrot 3, Kowalski 2, Ogrodowski 2, Pisarski 1