Czytających: 4869

Węgliniec: III liga: Dark Dog ogrywa Olimpię. Mamy półfinał!

Poniedziałek, 15 marca 2010, 16:27
Aktualizacja: 17:04
Nie ma żadnych wątpliwości. Po wyjazdowym zwycięstwie Górnika Nowe Miasto Wałbrzych nad Olimpią Węgliniec, koszykarze tego klubu na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zapewnili sobie start w półfinałach i będą walczyć o awans do II ligi.

Od początku meczu za grę wzięli się goście. Nowomiejski Górnik wygrywał, aż 10:0 i prowadzenia nie oddał do ostatniej syreny. Do przerwy na tablicy widniał wynik 58:28 dla ekipy trenowanej przez Mieczysława Młynarskiego i Ewę Smaglińską. W drugiej połowie gospodarze powoli odrabiali straty, ale stać ich było na zmniejszenie ich jedynie do 17 oczek. Piękny start beniaminka III ligi. Mamy półfinał.

Olimpia Węgliniec - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 75:92 (14:27, 14:31, 20:19, 27:15)
Górnik NM: Łabiak 30, Kołodziej 19, Borzemski 16, Karwik 9, Sujka 7, Kozłowski 5, Gruszczyński 2, Bujnowski 2, Myślak 2