MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

III Gala Kresowa

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Wtorek, 19 listopada 2019, 9:41
Aktualizacja: Środa, 20 listopada 2019, 9:04
Autor: red
Fot. organizatorzy
W Starych Bogaczowicach odbył się międzynarodowy koncert w ramach III Gali Kresowej, którego organizatorami byli: Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód oraz Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Uczestnicy koncertu wysłuchali artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy oraz Uzbekistanu, w patriotycznym repertuarze pt. „Śpiewnik domowy", którego tematem przewodnim była 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. W koncercie wystąpili: Halina Sokolnik – solistka Państwowej Filharmonii w Mińsku, wokalistka Nadzieja Brońska z Mińska, Marta Perchacz z Ukrainy, Inna Kamarian z Uzbekistanu, zespół wokalny „Koleżanki tego Pana" oraz chór „Głos duszy" - działający przy kościele św. Szymona i św. Heleny w Mińsku. Kierownikiem muzycznym koncertu był Witalij Aleszkiewicz, reżyserem koncertu – Marina Towarnicka.

Organizatorzy wraz z artystami zaśpiewali jeden z utworów, następnie Starosta Krzysztof Kwiatkowski wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Bogusławem Uchmanowiczem wręczyli artystom białe róże, podziękowali za wspaniały koncert, który dostarczył wiele emocji i wzruszeń, a także zaprosili na poczęstunek.

Na koniec koncertu wszyscy występujący artyści odśpiewali Hymn Zespołów Polonijnych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Z aplikacją bezpieczniej

Pozytywny projekt WOK–u

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Franciszek 20-11-2019 7:43
Gmina Stare Bogaczowice rozbiła bank! Takiej imprezy nawet Wrocław mógłby pozazdrościć, nie mówiąc o zdziczałym lewackim Wałbrzychu. Dziękuję stokrotnie za tą duchową ucztę!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popierają Dudę

Ruszyły próby

Oby pogoda dopisała

Dojedziesz do Skalnego Miasta

Nowość SILENTlive