MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

II Piknik Wałbrzyskich Organizacji Pozarządowych za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 4 września 2011, 12:21
Aktualizacja: 21:01
Autor: Karolina
Fot. Karolina
W sobotę od godziny 15.00 w ramach Dni Wałbrzycha odbył się II Piknik Wałbrzyskich Organizacji Pozarządowych. Impreza była okazją do integracji tzw. III sektora, szerokiej prezentacji jego dorobku oraz osiągnięć, zarówno wśród samych organizacji jak i ich partnerów – administracji publicznej, mediów i biznesu.

Celem akcji jest promocja i prezentacja organizacji pozarządowych oraz wymiana informacji i pomysłów na działania na rzecz Wałbrzycha i wałbrzyszan. Pokazanie różnorodności organizacji pozarządowych, zaprezentowanie jak w wielu obszarach życia codziennego funkcjonują. Przy okazji można było skorzystać z porad oraz przekonać się, że działanie w stowarzyszeniach i fundacjach może być ciekawą i pożyteczną formą spędzania czasu.

W Pikniku wzięli udział m.in.: Stowarzyszenie Rowerowy Wałbrzych. Zbierali podpisy pod petycją do premiera Donalda Tuska o przeniesienie ruchu tranzytowego w Polsce na kolej oraz dofinansowanie kolei. Do tej pory udało się zebrać ponad 70 tys. podpisów w całym kraju. Postulat pod koniec września ma zostać przekazany premierowi Tuskowi.

Nie zabrakło także Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej gdzie można było zmierzyć ciśnienie, uzyskać porady na temat zdrowego trybu życia, zasad prawidłowego odżywania się, szkodliwych skutków nałogów.
Polski Związek Niewidomych - koło w Wałbrzychu pokazywało jak wyglądają znaki alfabetu Braille'a oraz uczyło jak je odczytywać.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Wałbrzychu - prezentowało prace powstałe podczas warsztatów terapii zajęciowej.

Nie zabrakło także: Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Fundacji Edukacji Europejskiej, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Stowarzyszenia „Radość Życia”, Polskiego Związku Emerytów i Rencistów (koło Rękodzieła Artystycznego), PTTK odział ziemi wałbrzyskiej, Fundacji „Pomocna Dłoń”, Powiatowego Koła Pszczelarzy w Wałbrzychu, Fundacji „Merkury”, Sudeckiego Związku Pracodawców, Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Zespole Szkół Specjalnych, Regionalnego Centrum Inicjatyw Pozarządowych, Fundacji „ Rozwoju Ekonomii Społecznej”, Stowarzyszenia Dom Bretanii w Wałbrzychu, Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy, Fundacji „Dr Clown” oraz Fundacji „Wałbrzych 2000”.

Czytaj również

Tunel na ukończeniu

Zmarł symbol Wałbrzycha

Zabytkowe perełki

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Janka 4-09-2011 12:56
Stowarzyszenie Autorów Polskich - Szanowna Pani. Mogła Pani chociaż uważnie przeczytać, jeśli Pani nie wie, że taki związek istnieje w Wałbrzychu. Nie odstawiać kitu, bardzo proszę.
~do Janka 4-09-2011 13:13
skoncz nudzic ,wypij browara to ci przejdzie
~do Janka 4-09-2011 13:23
juz jest poprawione. O co tyle krzyku? Ty taki dokładny jestes? zwyczajna literówka. w wordzie czasami tak sie zdarza.
~do tego wyżej 4-09-2011 16:35
Tak to się może zdarzyc tobie, a dziennikarz ma pisac poprawnie. Diabeł tkwi w szczegółach.
~a ja do tego wyzej 4-09-2011 18:11
Diabeł tkwi w tym,ze masz stary kiepskie zycie i gdzies musisz odreagowac,taka twoja smutna prawda.
~do tego wyżej 4-09-2011 19:33
A ty masz wspaniałe życie, cały dzień przed komputerem.
~Marzena 5-09-2011 14:48
Pozdrawiam i dziękuję Panią z Hospicjum , które badały bezpłatnie poziom cukru i mierzyły ciśnienie , a tak ogólnie Wspaniale ,że jesteście !!!
~radek 6-09-2011 12:01
Czy ten piknik znowu odbywał się w tych krzakach, w których usytuowano go w tamtym roku? Ktoś był i wie o tym?
~samecwaniarysiedza w WUM 6-09-2011 12:07
Podobno to robił wydział edukacji. Jeśli tak, to musiała być lipa. W tamtym roku to o godz. 14,00 zaczęli plac zamiatać, bo pełno szkieł na nim było. Nawet deszcz w niebiesiech zamówili, co ostatecznie wszystkich rozpędziło do domów i więcej każdy miał strat niż pożytku.
~radek 6-09-2011 12:08
Czy ten piknik znowu odbywał się w tych krzakach, w których usytuowano go w tamtym roku? Ktoś był i wie o tym?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biwak Survivalowy

Wytyczyli kolejny odcinek

Zabytki na deptaku

Petycja do prezydenta

Udana wyprawa