Częstochowa: II liga siatkówki: Zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach

Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:45
Aktualizacja: 14:47
Victoria odniosła zaskakujące zwycięstwo w Częstochowie
Siatkarze Victorii Wałbrzych pokonali w Częstochowie miejscowy Delic Pol 3–2, tym samym rehabilitując się za porażkę, której doznali w Wałbrzychu.

Faworytem tego meczu byli siatkarze Delic Polu. Jednak wałbrzyszanie wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani. Widać było, że zależy im na dobrym występie.

Pierwszy set dobrze zaczęli wałbrzyszanie, którzy odskoczyli na kilka punktów. Jednak w decydującym momencie tego seta podpieczeni Janusza Ignaczaka popełnili sporo prostych błędów i wykorzystali to siatkarze z Częstochowy, którzy wygrali seta do 22.

W drugim secie Victoria nie popełniła już błędu z pierwszej partii i spokojnie kontrolowała grę, by ostatecznie zwyciężyć do 20. Trzeci set rozpoczęli znakomicie gospodarze, którzy wygrywali nawet 8-1. Później nastąpiło przebudzenie gości, którzy zaczęli nadrabiać stracony na początku dystans. Do końcowego sukcesu w tym secie zabrakło niewiele, ale Delic Pol wygrał tę partię do 21.

Czwarty set to popisowa gra wałbrzyszan. Nawet przez chwilę w tym secie nie było wątpliwości, że to nasi siatkarze wygrają i doprowadzą do tie-breaka. Decydująca partia była początkowo bardzo wyrównana. Nasi prowadzili 8-7 i wydawało się, że losy meczu będą ważyć się do ostatniej chwili. Tak się jednak nie stało, bowiem po kilku dobrych akcjach, Victoria uzyskała bezpieczną przewagę i wygrała do 11, a cały mecz 3-2.

Delic Pol Częstochowa - Victoria Wałbrzych 2-3 (25-22, 20-25, 25-21, 15-25, 11-15)

Victoria: Leński, Jurczyński, Olszewski, Zieliński, Wierzbicki, Tomiałowicz, Ostapiuk (libero) oraz Lenart, Król, Gajek, Kurzawiński