Czytających: 4591

Wałbrzych: II liga siatkówki: Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej

Niedziela, 4 marca 2012, 11:15
Aktualizacja: 11:22
Siatkarze Victorii w ostatnim meczu rundy zasadniczej, pokonali na własnym parkiecie SMS II Spała 3–0.

Ten mecz nie miał już wielkiego znaczenia, bowiem Victoria wcześniej straciła szanse na awans do czołowej ósemki.

Pierwszy set był wyrównany. Wynik najczęściej oscylował w okolicach remisu. Druga część seta była już znacznie lepsza w wykonaniu podopiecznych Janusza Ignaczaka. Victoria odskoczyła na kilka punktów i pewnie wygrała tę partię do 16.

W drugim secie od początku dominowali wałbrzyszanie. Kiedy zrobiło się 19-9, stało się jasne, że ten set padnie łupem Victorii. Ostatecznie nasi dali ugrać rywalowi zaledwie 14 punktów.

Trzecie set to nadal kontynuacja świetnej gry Victorii. Nawet przez moment ekipa ze Spały nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki i dzięki temu nasi wygrali pewnie 3-0. Ta wygrana dała Victorii 9. miejsce po sezonie zasadniczym, a to oznacza, że w meczach o utrzymanie, wałbrzyszanie zagrają przeciwko Juvenii Głuchołazy.

Victoria PWSZ Wałbrzych – SMS II Spała 3-0 (25-16, 25-14, 25-18)