Czytających: 7606

Rybnik: II liga siatkówki: Wyjazdowe zwycięstwo nad Rybnikiem

Niedziela, 19 grudnia 2010, 17:58
Aktualizacja: 18:04
Z dobrej strony w Rybniku w kolejnym meczu II ligi siatkarzy pokazali się podopieczni Janusza Ignaczaka. Zespół Victorii Wałbrzych wygrał 3–1 i pnie się w ligowej tabeli.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali gracze z Wałbrzycha i ostatecznie wygrali tę partię do 24. Drugie set miał podobny przebieg do pierwszego seta. Walka na parkiecie toczyła się praktycznie o każdy metr boiska. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować bezpiecznej przewagi. W końcówce znów nasi zawodnicy wykazali się większym opanowaniem i zwyciężyli do 22. Trzeci set był w wykonaniu wałbrzyszan bardzo słaby. Gospodarze narzucili od początku własny styl gry, a nasi nieco uśpieni dwoma wygranymi wcześniej setami nie przypominali drużyny, która przyjechał do Rybnika z zamiarem odniesienia zwycięstwa. Volley wygrał 25-17.
Czwarty, i jak się okazało decydujący set, potoczył się po myśli Victorii. Nasi nie popełnili już błędu z trzeciej partii i nie dali się rozpędzić miejscowym. Victoria prowadziła w tej partii od początku i pewnie wygrała do 18, a cały mecz 3-1.

Volley Rybnik - Victoria Wałbrzych 1-3 (24-26, 22-25, 25-17, 18-25)

Victoria: Leński, Olszewski, Kurzawiński, Zieliński, Jurczyński, Tomiałowicz, Ostapiuk (libero) oraz Lenart, Gajek, Król