Zalogowanych: 7

Oława: II liga siatkówki: Wygrana na inaugurację

Niedziela, 29 września 2013, 10:44
Aktualizacja: 10:45
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych stanęli na wysokości zadania i w meczu inaugurującym nowy sezon siatkarski pokonali 3–0 Olavię Oława.

Pierwszy set zaczął się źle dla wałbrzyszan. Nasi od początku musieli gonić rywali, którzy osiągnęli 2-3 punktową przewagę. Z akcji na akcję gra podopiecznych trenera Janczaka wyglądała lepiej i najpierw Victoria doprowadziła do remisu, a kilka chwil później już prowadziła 22-18. Ostatnie piłki nasi kontrolowali i tę partię wygrali do 19.

Początek drugiego seta zaczął się dobrze, bo Victoria prowadziła 5-3, a później nawet 12-8. W następnych akacjach gra toczyła się niemal punkt za punkt, co było korzystnym rozwiązaniem dla wałbrzyszan. Ostatecznie seta, bez większego trudu, do 18 wygrała Victoria.

W ubiegłym sezonie często w trzecim secie wałbrzyszanie łapali zadyszkę i ich gra w tym fragmencie meczu nie wyglądała najlepiej. Na szczęście, w meczu z Olavią było inaczej. Trzeci set zaczął się zgodnie z przewidywaniami od prowadzenia Victorii. Jednak gospodarze ze stanu 1-6 potrafili szybko doprowadzić do stanu 6-8. Później przez dłuższy czas przewaga Victorii wahała się między 2 a 3 punktami. W końcowych momentach seta to jednak nasi wykazali więcej zimnej krwi i opanowania i wygrali również tę partię do 19, a cały mecz 3-0.

Olavia Oława – Victoria PWSZ Wałbrzych 0-3 (19-25, 18-25, 19-25)