Czytających: 4264

Wałbrzych: II liga siatkówki: Waleczna postawa siatkarzy Victorii zakończona porażką

Niedziela, 23 stycznia 2011, 19:53
Aktualizacja: 19:54
Zespół Victorii zaprezentował się w Lubinie w meczu z Cuprum bardzo dobrze. Nie wystarczyło to jednak do odniesienia zwycięstwa nad liderem rozgrywek II ligi siatkówki.

W pierwszym secie gospodarze szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę. Prowadzili 6-2. Później nasi zaczęli grać coraz lepiej i doprowadzili do stanu 10-11. Po okresie dobrej gry Victorii nastąpił zryw miejscowych. Zdobyli oni 4 punkty z rzędu. Siatkarze Cuprum złapali odpowiedni rytm gry i już do końca seta spokojnie kontrolowali grę i wygrali seta do 16.

W drugiej partii początek był bardzo dobry dla wałbrzyszan. Prowadziliśmy 5-3, a później nawet 14-11. Nasi grali bardzo ofiarnie w obronie i to przyniosło spodziewane efekty. Victoria grała mądrze i prowadziła 20-17. Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Więcej zimnej krwi zachowali wałbrzyszanie i wygrali seta do 22 i wyrównali stan meczu na 1-1.

Trzeci set świetnie zaczęli bardzo zmotywowani i zmobilizowani gospodarze. Narzucili Victorii własny styl i prowadzili nawet 14-5. Trener Janusz Ignaczak jednak nie poddał się. Wziął czas i nasi zaczęli grać lepiej. Zniwelowali stratę i zrobiło się 18-13 dla miejscowych. Później gra toczyła się punkt za punkt. Victorię stać było jedynie na zdobycie w tym secie 19 punktów. 2-1 dla Cuprum.

Czwarty, i jak się okazało ostatni set, był niezwykle wyrównany. Victoria postawiła bardzo wysoko poprzeczkę faworyzowanemu zespołowi z Lubina. Set był zacięty. Cuprum prowadziło 11-10, a później 19-16. Nasi pokazali, że są walecznym zespołem i doprowadzili do stanu 24-23 dla Cuprum. Ostatnia piłka została skutecznie zakończona przez gospodarzy, którzy wygrali seta 25-23 i mecz 3-1.

Mimo porażki Victoria pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Cuprum Mundo Lubin - Victoria PWSZ Wałbrzych 3-1 (25-16, 22-25, 25-19, 25-23)