Wałbrzych: II liga siatkówki: Victoria Wałbrzych – DelicPol Częstochowa 3–1

Niedziela, 11 listopada 2012, 8:37
Aktualizacja: 11:56
Siatkarze Victorii przełamali złą passę i pokonali DelicPol Częstochowa 3–1.

Nasi siatkarze byli faworytami tego meczu, bowiem ekipa z Częstochowy zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Jednak gra podopiecznych Marka Olczyka w ostatnich meczach pozostawiała wiele do życzenia i stąd obawy kibiców o przebieg meczu.

I zaczęło się fatalnie dla wałbrzyszan. Wprawdzie Victoria prowadziła kilkoma punktami (10-7), ale w kluczowych momentach seta to Częstochowa zaczęła zdobywać więcej punktów. Wałbrzyscy siatkarze popełnili kilka szkolnych błędów i przegrali seta do 19.

Drugi set to już znacznie lepsza i przede wszystkim stabilniejsza forma gospodarzy. Victoria odskoczyła na kilka punktów i tę przewagę dowiozła do końca seta, który właściwie nie miał historii.

Bardzo podobny przebieg miał czwarty set. W tej partii również od początku było widać wyższość miejscowych. Nasi prowadzili 14-8, a później jeszcze tę przewagę powiększyli do 8 punktów, a seta wygrali do 19.

Czwarty set to ambitna postawa gości. Zespół z Częstochowy nie miał nic do stracenia i postawił Victorii twarde warunki. DelicPol prowadził nawet w kilku fragmentach, ale podopieczni Olczyka wzięli się w garść i w końcowych piłkach triumfowali. Wygrali seta do 23, a cały mecz 3-1.

Victoria Wałbrzych – DelicPol Częstochowa 3-1 (19-25, 25-18, 25-19, 25-23)