Czytających: 5501

Rybnik: II liga siatkówki: Victoria rozbiła Volley

Niedziela, 4 grudnia 2011, 13:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 grudnia 2011, 13:08
W tym sezonie gra i wyniki siatkarzy Victorii PWSZ Wałbrzych zaskakują chyba wszystkich. Po meczach słabych nasi zawodnicy potrafią się zmobilizować i pokonać na obcym parkiecie faworyzowanego rywala.

Nie inaczej było i tym razem. Mało kto zapewne liczył, że wyjazd do Rybnika zakończy się zwycięstwem naszego zespołu 3-0.

Pierwszy set to dobra gra wałbrzyszan, którzy dość szybko zbudowali kilkupunktową przewagę (7-5). Później oba zespoły nie potrafiły odskoczyć od rywala na więcej niż dwa punkty i o końcowym zwycięstwie w tym secie zadecydowała końcówka, w której znacznie lepiej spisywali się wałbrzyszanie, wygrywając partię do 21.

Okazało się, że pierwszy set był najbardziej wyrównany, bowiem w kolejnych, wyższość Victorii nie podlegała dyskusji. W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu po 7. Później nasi systematycznie powiększali przewagę i nawet przez moment nie pozwolili gospodarzom na zbliżenie się na różnicę choćby 4 punktów, stąd pewna wygrana do 18.

Trzeci set był bardzo podobny do drugiego. Volley walczył ambitnie do stanu po 7. Później znów górą byli podopieczni Janusza Ignaczaka. Znów wałbrzyszanie odskoczyli na kilka punktów i wypracowaną przewagę spokojnie utrzymali do końca seta.

Volley Rybnik – Victoria PWSZ Wałbrzych 0-3 (21-25, 18-25, 17-25)