Wałbrzych: II liga siatkówki: Victoria PWSZ Wałbrzych – Chrobry Głogów 3–2

Poniedziałek, 18 listopada 2013, 14:25
Aktualizacja: 14:26
Siatkarze Victorii po bardzo przeciętnym meczu pokonali Chrobrego Głogów 3–2.

Pierwszy set był w początkowej fazie bardzo wyrównany, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Wreszcie siatkarze Victorii zaczęli grać lepiej i odskoczyli na 4 punkty (12-8). Kolejne minuty to zdecydowana przewaga wałbrzyszan i pewna wygrana w tej partii do 13.

Drugi set też był początkowo wyrównany, choć w pewnym momencie Chrobry zdołał wypracować kilkupunktową przewagę. Wałbrzyszan było stać na doprowadzenie do remisu po 20, ale w końcówce lepiej grali przyjezdni i to oni wygrali do 22.

Trzeci set zaczął się fatalnie dla Victorii. Goście prowadzili 4-0, a później nawet 16-7. Zespół trenera Janczaka nie potrafił się odnaleźć i oddał seta praktycznie bez walki do 12.

Czwartą partię nasi zaczęli lepiej, od prowadzenia 4-2. Kolejne minuty to w miarę wyrównany pojedynek z lekkim wskazaniem na miejscowych. W decydującej fazie seta siatkarze Victorii złapali odpowiedni rytm i wygrali seta do 16.

Tie-break to prowadzenie od początku Victorii, która nie pozwoliła graczom z Głogowa na nawiązanie wyrównanej walki i wygrała do 11, a cały mecz 3-2.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Chrobry Głogów 3-2 (25-13, 22-25, 12-25, 25-16, 15-11)