Wałbrzych: II liga siatkówki: Victoria na fali wznoszącej

Niedziela, 9 stycznia 2011, 9:24
Aktualizacja: 18:17
Forma siatkarzy Victorii stale rośnie
Świetną passę podtrzymują siatkarze wałbrzyskiej Victorii. Tym razem podopieczni Janusza Ignaczaka nie dali żadnych szans ekipie AZS–u Politechnika Opolska.

Rywal Victorii był uznawany za faworyta tego meczu, bowiem ten sezon dla akademików z Opola jest szczególnie udany. Nasi jednak nie zamierzali oddać pola bez walki i okazało się, że forma siatkarzy z Wałbrzycha jest na tyle wysoka, by bez większych problemów uporać się z przeciwnikiem.

Pierwsza partia była najbardziej wyrównana. Nasi grali dobrze w obronie i zaskoczyli gości mocną zagrywką. Victoria odskoczyła na kilka punktów przewagi, ale goście doprowadzili do remisu po 14. Później znów zarysowała się lekka przewaga miejscowych, a końcówkę wałbrzyszanie rozegrali po mistrzowsku i mimo ambitnej postawy gości z Opola, tego seta Victoria wygrywa do 22.

Dwie kolejne partie gospodarze bardzo szybko rozstrzygnęli na swoją korzyść, co było sporym zaskoczeniem. Drugi set to spokojne prowadzenie wałbrzyszan różnicą 5-7 punktów. Taki stan rzeczy utrzymuje się do końca seta, którego Victoria wygrywa do 20.

Ostatnia partia przyniosła najmniej emocji. Gospodarze prowadzą od początku seta. Bardzo szybko osiągają bezpieczną przewagę punktową i mogą dzięki temu sobie pozwolić na grę na pełnym luzie. Seta wygrywa Victoria do 15, a cały mecz gładko 3-0.

Jeśli podopieczni Janusza Ignaczaka nadal będą prezentować taką formę to można mieć nadzieję, że z meczu na mecz będą poprawiać swoje miejsce w tabeli II ligi.

Victoria Wałbrzych - AZS Politechnika Opolska 3-0 (25-22, 25-20, 25-15)

Victoria: Olszewski, Leński, Tomiałowicz, Lenart, Zieliński, Wierzbicki, Ostapiuk (libero) oraz Król, Gajek, Kurzawiński