Czytających: 7700

Tychy: II liga siatkówki: Porażka Victorii na Górnym Śląsku

Niedziela, 4 listopada 2012, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Nie idzie ostatnio siatkarzom Victorii PWSZ w rozgrywkach II ligi. Tym razem podopieczni Marka Olczyka przegrali w Tychach z TKS Nascon 1–3.

To trzecia z rzędu porażka zespołu wałbrzyskiego, który obniża swoją pozycję w tabeli.

Początek pierwszego seta należał do miejscowych, którzy jako lider byli faworytem tego meczu. Gospodarze prowadzili różnicą 3-5 punktów. W końcówce seta przy stanie 24-21 dla Tychów, gdy wydawało się, że set jest rozstrzygnięty, przebudzili się siatkarze Victorii i doprowadzili do stanu po 24. Wtedy jednak lepiej zagrali gospodarze i wygrali partię do 24.

Druga partia w początkowych fragmentach była bardzo zacięta i wynik oscylował najczęściej wokół remisu. I w pewnym momencie nasz zespół stanął i przestał zdobywać punkty, co skrzętnie wykorzystali miejscowi. Tychy wygrały seta do 16.

W trzecim secie kibice oglądali świetnie grający zespół Victorii. Nasi odskoczyli na kilka punktów i spokojnie punktowali, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Set bez historii - do 15 dla Victorii.

Po tym zwycięstwie odżyły nadzieje, że u lidera można coś ugrać. Jednak okazało się, że czwarty set był ostatnim. Wprawdzie Victoria walczyła dzielnie, ale to Tychy przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

TKS Nascon Tychy – Victoria Wałbrzych 3-1 (26-24, 25-16, 15-25, 25-23)