Czytających: 5062

Żagań: II liga siatkówki: Pewna wygrana z Sobieskim

Niedziela, 6 października 2013, 20:37
Aktualizacja: 20:38
Siatkarze Victorii PWSZ odnieśli bardzo pewną wygraną. W Żaganiu nasi zwyciężyli 3–0 Sobieskiego.

Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando wałbrzyszan. Nasz zespół prowadził 7-4, a później 15-10. Kolejne akcje to dominacja wałbrzyszan na parkiecie. Przy stanie 19-10 stało się jasne, że set będzie należał do Wałbrzycha. Ostatecznie Victoria rozbiła w tej partii Sobieskiego do 11.

Początek drugiej partii znów dobrze zaczął się dla podopiecznych Krzysztofa Janczaka i wypracowali oni kilka punktów przewagi. Z minuty na minutę przewaga Victorii rosła (18-12). Później nieco lepiej prezentowali się siatkarze miejscowych i zdołali zniwelować dystans do 2 punktów (21-23), ale to wszystko na co stać było Sobieskiego i seta do 21 wygrała Victoria.

Trzeci set również był dla Victorii bardzo pomyślny. Początek to prowadzenie 6-3, ale z czasem Sobieski doprowadził do wyrównania, a za chwilę wyszedł na prowadzenie 15-13. Jednak wałbrzyszanie szybko opanowali sytuację i ponownie wyszli na prowadzenie. Seta wygrali do 22, a cały mecz 3-0.

Sobieski Żagań – Victoria PWSZ Wałbrzych 0-3 (11-25, 21-25, 22-25)