Czytających: 5053

Wałbrzych: II liga siatkówki: Pewna wygrana z Morzem

Sobota, 3 maja 2014, 11:46
Aktualizacja: 12:11
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych udowodnili, że stać ich na awans do i ligi i w meczu z CSV Morzem Szczecin wykazali swoją zdecydowaną wyższość.

Półfinałowy turniej barażowy jest dla podopiecznych Krzysztofa Janczaka bardzo istotny, bowiem tylko dwie najlepsze ekipy wywalczą awans do turnieju finałowego.

W pierwszym meczu Victoria w bardzo dobrym stylu rozprawiła się z Morzem Szczecin.

Pierwszy set przez długie fragmenty był wyrównany, najczęściej wynik oscylował wokół remisu. W pewnym momencie wałbrzyszanie zdołali odskoczyć na 2 punkty (16-14) i później systematycznie tę przewagę powiększali i wygrali seta do 21.

W drugiej partii nasi szybko odskoczyli na 4-1. W kolejnych piłkach Victoria zwiększała dystans nad rywalem i kiedy zrobiło się 22-15 było pewne, że ten set też padnie łupem wałbrzyszan.

Trzecia partia miała podobny przebieg do drugiej, bowiem Victoria szybko odskoczyła przeciwnikowi, a gracze ze Szczecina sprawiali wrażenie, jakby nie wierzyli, że mogą ugrać choćby seta z rozpędzonym zespołem Victorii. W efekcie wygrana do 16 i mecz 3-0.

Victoria PWSZ Wałbrzych – CSV Morze Bałtyk Szczecin 3:0 (25:21, 25:20, 25:16)

Gwardia Wrocław - Olimpia Sulęcin 3:1 (31:29, 25;18, 25:27, 25:23)