Zalogowanych: 6

Nowa Sól: II liga siatkówki: Myślami przy półfinale

Poniedziałek, 31 marca 2014, 9:43
Aktualizacja: 9:44
W ostatnim meczu rudny zasadniczej, siatkarze wałbrzyskiej Victorii PWSZ przegrali w Nowej Soli z Astrą 1–3.

Porażka w Nowej Soli nie miała jednak żadnego znaczenia dla końcowej tabeli, w której Victoria zajęła 1. miejsce i teraz będzie przygotowywać się do turnieju półfinałowego.

Sam mecz w Nowej Soli stał na średnim poziomie. Pierwszy set toczył się pod dyktando wałbrzyszan, którzy cały czas prowadzili różnicą 2-3 punktów. W decydującym momencie jednak to Astra zagrała lepiej, wytrzymała wojnę nerwów i seta wygrała do 23.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg do pierwszej partii. Początkowo prowadziła Victoria, ale Astra doszła naszą ekipę. Tym razem jednak w końcówce lepiej zachowali się podopieczni Krzysztofa Janczaka i wygrali seta do 22.

Trzecia partia była bardzo zacięta. Najczęściej był remis. W nerwowej i emocjonującej końcówce o zwycięstwie Astry 26-24 zadecydowały detale.

Czwarta partia to starania odwrócenia wyniku przez wałbrzyszan, ale mocno podbudowani wygraniem dwóch setów miejscowi nie pozwolili naszym siatkarzom nabrać rozpędu i wygrali seta do 22, a cały mecz 3-1.

Astra Nowa Sól – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1 (25:23, 22:25, 26:24, 25:22)