Czytających: 4455

Nowa Sól: II liga siatkówki mężczyzn: Niemiła niespodzianka

Niedziela, 14 października 2018, 18:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 października 2018, 13:58
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych zawiedli swoich kibiców i przegrali w Nowej Soli 1–3.

Pierwszy set zapowiadał się dobrze dla wałbrzyszan, bo prowadziliśmy 8-5. Później nasi cały czas mieli 2-3 punkty przewagi i wydaawało się, że mają seta pod swoją kontrolą. Gdy na tablicy widniał wynik 23-21 dla wałbrzyszan, chyba mało kto z obecnych w hali mógł się spodziewać, że końcówka będzie dramatyczna i zwycięsko wyjdą z niej miejscowi, którzy wygrali do 25.

W drugiej partii to Astra od początku narzuciła swój styl gry, a nasi siatkarze popełniali seriami błędy i w efekcie szybko zrobiło się 11-5 dla Nowej Soli. Później już nic ciekawego w tym secie się nie wydarzyło, bowiem z naszych uszło powietrze i zdołali ugrać zaledwie 14 oczek.

W trzecim secie podopieczni Janusza Bułkowskiego wreszcie pokazali, że drzemie w nich potencjał. Odskoczyli na 9-4 i nie pozwolili przeciwnikowi nawiązać w tej partii wyrównanej walki. Cały czas kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie i w efekcie pewna wygrana do 20.

Niestety czwarty set okazał się ostatnim. Znów wypadliśmy na tle rywala blado. Wprawdzie prowadziliśmy 18-16, ale w decydujących momentach seta popełniliśmy znów zbyt dużą liczbę błędów i Astra to skrzętnie wykorzystała i wygrała partię do 23, a cały mecz 3-1.

Astra Nowa Sól - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3-1 (27-25, 25-14, 20-25, 25-23)