Zielona Góra: II liga siatkówki: AZS Zielona Góra – Victoria PWSZ Wałbrzych 1–3

Niedziela, 8 grudnia 2013, 15:35
Aktualizacja: 15:36
Siatkarze Victorii po dobrym meczu pokonali w Zielonej Górze miejscowy AZS 3–1.

Początkowe fragmenty pierwszego seta należały do wałbrzyszan, którzy prowadzili 5-1. Później przewaga Victoria stale rosła, aż wzrosła do 8 punktów (13-5). Już do końca tej partii podopieczni Krzysztofa Janczaka kontrolowali wydarzenia na parkiecie i bez większego trudu wygrali do 18.

Drugi set był już zupełnie inny. Remisowo było do stanu po 7. Wówczas znacznie lepiej zaczęli grać miejscowi, tymczasem siatkarze z Wałbrzycha popełniali mnóstwo błędów i to natychmiast odbiło się na wyniku. AZS prowadził 17-12. Victoria wzięła się w garść i doprowadziła do stanu po 24. W decydujących momentach większe umiejętności siatkarskie naszych zawodników zadecydowały o ich wygranej do 25.

Trzeci set przebiegał początkowo podobnie do drugiego, a więc żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalowi, a na tablicy najczęściej widniał remis. Jednak znów seria błędów wałbrzyszan spowodowała, że AZS odskoczył na 4 punkty (16-12). Mimo że nasi starali się zmienić niekorzystny wynik, to AZS dociągnął wygraną w secie do 23.

Czwarty set dobrze zaczął się dla Victorii. Prowadziliśmy 5-1, a później 13-8. Kolejne akcje to dominacja naszych graczy i w efekcie pewna wygrana w tej partii do 18, a w całym meczu 3-1.

AZS Zielona Góra – Victoria PWSZ Wałbrzych 1-3 (18-25, 25-27, 25-23, 18-25)