Czytających: 9783

Wałbrzych, OSiR: II liga: Siatkarze Victorii bliżej utrzymania się w lidze

Środa, 7 kwietnia 2010, 20:49
Aktualizacja: Czwartek, 8 kwietnia 2010, 8:35
Przegrywali już 0:2, a jednak pokonali swoich przeciwników. Siatkarska Victoria Wałbrzych, po fatalnym początku spotkania i rewelacyjnym finiszu, ograła w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie się w II lidze III–ligową Politechniką Lubelską 3:2. Rewanż za dwa tygodnie w Lublinie.

Pojedynek rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy po kilku minutach prowadzili 12:11. Niestety błędy w obronie oraz ataku w naszej ekipie, pozwoliły wyjść na prowadzenie gościom, którzy ostatecznie wygrali 25:20.

W drugiej odsłonie Victoria zupełnie się pogubiła, a Politechnika zdobywała punkt za punktem. Najpierw było 10:4 dla gości, a po kolejnych akcjach 18:12, 20:14 oraz 22:19. Ostatecznie tę partię goście wygrali ponownie do 20.

W kolejnym secie Gajek i spółka w końcu zaczęli seryjnie zdobywać punkty. Wałbrzyszanie prowadzili praktycznie od początku tej części meczu. Najpierw 4:3, a później kolejno w krótkich odstępach czasu 10:8, 16:11, 19:14, by ostatecznie wygrać 25:17.

W czwartej partii podopieczni Janusza Ignaczaka kontynuowali pogoń za rywalem. Set ułożył się prawie identycznie, jak poprzedni. Victoria prowadziła najpierw 4:3, a po kolejnych zdobyczach punktowych wygrywała kolejno 7:4, 14:11, 20:18, by po celnym ataku Olszewskiego zwyciężyć 25:21 i doprowadzić do tie-breaka.

Pierwsza część piątego seta to przewaga przyjezdnych. Politechnika przed zmianą stron prowadziła 8:7. Chwilę później było 12:11 dla gości, ale wtedy trzy punkty z rzędu zdobyli gospodarze i to Victoria wygrała pierwszy pojedynek barażowy o utrzymanie się w II lidze. Rewanżowe spotkanie już 21 kwietnia w Lublinie.

Victoria Wałbrzych - Politechnika Lubelska 3:2 (20:25, 20:25, 25:17, 25:21, 15:12)
Victoria: Gajek, Pacioch, Zdrzałka, Tomiałowicz, Skibicki, Zieliński, Ostapiuk, Jurczyński, Kopciński, Król, Olszewski