Czytających: 4106

Zdzieszowice: II liga piłki nożnej: Wygrana w Zdzieszowicach

Sobota, 8 września 2012, 20:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 września 2012, 10:48
Piłkarze Górnika odnieśli bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo. Wałbrzyszanie pokonali w Zdzieszowicach miejscowy Ruch 1–0.

Po 4 seriach spotkań sytuacja biało-niebieskich była niezbyt ciekawa. Górnik z 3 punktami na koncie zajmował 15. miejsce w tabeli. W spotkaniu w Zdzieszowicach wałbrzyszanie od początku dość mocno zaatakowali, lecz brakowało naszym piłkarzom skuteczności. Ruch nie miał zbyt wielu okazji w tej części gry do zdobycia goli.

W drugiej połowie obraz gry niewiele uległ zmianie. Szczęścia zabrakło Marcinowi Morawskiemu, ale w 63. minucie uderzeniem z dystansu popisał się Grzegorz Michalak i piłka wylądowała w siatce Ruchu. W 68. minucie zawodnik miejscowych – Paweł Krzysztoporski został ukarany czerwoną kartką. Mimo gry w osłabieniu gospodarze rzucili się do ataków i dążyli do wyrównania. Ruch miał dwie znakomite okazje do zdobycia goli, bowiem arbiter podyktował przeciwko naszym dwa rzuty karne. Jeden z karnych zawodnik Ruchu przestrzelił, a w drugiej sytuacji kapitalną interwencją popisał się Jaroszewski, który jest fachowcem od bronienia jedenastek. Dzięki temu wałbrzyszanie wywieźli ze Zdzieszowic komplet oczek.

Ruch Zdzieszowice - Górnik Wałbrzych 0-1 (0-0)