Czytających: 4858

Wałbrzych: II liga piłki nożnej: Górnik Wałbrzych – Tur Turek 1–0

Sobota, 15 września 2012, 18:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2012, 9:16
Po dość niemrawym meczu piłkarze Górnika pokonali na własnym boisku Tura Turek 1–0.

Początek spotkania był dość żwawy. To goście stworzyli sobie jako pierwsi okazję do zdobycia gola, jednak uderzenie Bogusza zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Jaroszewskiego. Później można powiedzieć, że z boiska wiało nudą. Mało było składnych akcji, po których drużyny mogły zdobyć gola. W 40. minucie wałbrzyszanie zdobyli gola, lecz sędzia go nie uznał. Do piłki podawanej z kornera przez Daniela Zinke dopadł Marcin Morawski i w swoim stylu posłał futbolówkę w kierunku bramki Tura. Piłka wpadła do bramki gości, ale sędzia odgwizdał faul w polu karnym, jakiego miał się dopuścić Grzegorz Michalak.

Początkowe minuty drugiej odsłony nie wskazywały, że mecz będzie ciekawszym widowiskiem. W 62. minucie mocne uderzenie Bogusza wybronił Jaroszewski. Ostatnie 20 minut meczu było za to bardziej interesujące. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym, jakie powstało na przedpolu bramki Tura, w znakomitej sytuacji do wpisania się na listę strzelców znaleźli się Radziemski i Dariusz Michalak. Ostatecznie obrońca Górnika wykorzystał błąd defensywy Turka i wyprowadził naszych na prowadzenie. Dwie minuty później Kubowicz został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym Turka i sędzia podyktował jedenastkę. Moszyk uderzył zbyt anemicznie i Kołba bez większego trudu złapał ten strzał. Górnik nadal posiadał inicjatywę i mógł dobić rywala, jednak strzał Wepy był niecelny, a Zinke nie trafił w bramkę. Goście mogli w końcowych minutach pokusić się o remis, lecz w dogodnej sytuacji zawiodła ich skuteczność.

Górnik Wałbrzych – Tur Turek 1-0 (0-0)

Górnik: Jaroszewski – Wojtarowicz, Orzech, Kubowicz, D. Michalak – Wepa, Morawski, Zieliński (73’ Radziemski), Sawicki (58’ Moszyk) - G. Michalak (73’ Sobczyk), Zinke.