Czytających: 5615

Toruń: II liga piłki nożnej: Elana Toruń – Górnik Wałbrzych 1–2

Środa, 9 maja 2012, 19:27
Aktualizacja: Czwartek, 10 maja 2012, 12:47
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo w Toruniu nad miejscową Elana. Nasi wygrali 2–1.

Górnicy przełamali zatem niemoc z dwóch ostatnich meczów.

Nasi zagrali w Toruniu poważnie osłabieni, bowiem zabrakło Wojtarowicza, Morawskiego, Bartosa, Zawadzkiego i Sawickiego. Trener Bubnowicz dał tym razem szanse potencjalnym dublerom i ci tę okazję wykorzystali.

Mecz nie zaczął się po myśli wałbrzyszan, bowiem już w 7. minucie prowadzenie objęła Elana po celnym trafieniu Bołądzia. Odpowiedź Górnika była jednak natychmiastowa. Wreszcie z dobrej strony pokazał się nieskuteczny dotychczas Maciejak, który wyrównał stan pojedynku.

W drugich 45 minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Akcji bramkowych było jak na lekarstwo. W 55. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Grzegorz Michalak i wyprowadził Górnika na prowadzenie. Później coraz mocniej atakowali gospodarze, lecz defensywa Górnika spisywała się bez zarzutu, a w bramce pewnie interweniował Jaroszewski i wygrana nad Elaną stała się faktem.

Elana Toruń – Górnik Wałbrzych 1-2 (1-1)

Górnik: Jaroszewski – Wepa, Łaski, D. Michalak, Orzech (78’ Radziemski) – Fojna, Zinke (88’ Chajewski), G. Michalak, Rytko - Maciejak (75’ Moszyk), Orłowski.