II liga piłkarska: Udany powrót Maciejaka i wygrana z Zagłębiem

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 września 2011, 20:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 września 2011, 12:32
Tak Roman Maciejak zdobył gola dla Górnika
Mecz Górnika z Zagłębiem miał dla obu drużyn duże znaczenie, bowiem ewentualna wygrana pozwalała którejś z ekip doskoczyć do środka tabeli.

Pierwsze 15 minut to bardzo ostrożna gra obu zespołów. Brakowało akcji bramkowych, a zawodnicy walczyli głównie w środkowej strefie boiska. Już w 11. minucie kontuzji doznał Skrzypek i w jego miejsce na boisku pojawił się Ryndak. W 20. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Morawski, jednak piłka przeleciała w bezpiecznej odległość od bramki Zagłębia strzeżonej przez Miszczuka. Dla popularnego Maradony mecz z Zagłębiem miał charakter sentymentalny, bowiem przed paroma laty Marcin Morawski reprezentował barwy Sosnowca na zapleczu ekstraklasy.

W 29. minucie akcję lewą stroną boiska zainicjował Zinke. Pomocnik Górnika dośrodkował w pole karne, ale Maciejak, który ponownie gra w biało-niebieskim trykocie, nie sięgnął tego podania. Już minutę później z prawej strony mocno zacentrował aktywny w tym meczu Sawicki. Maciejak świetnie przepuścił piłkę, do której dopadł Zinke. Strzał Czecha przeleciał nad bramką gości. W 33. minucie Zagłębie miało najlepszą w pierwszej odsłonie okazję do zdobycia gola. Wojtarowicz źle obliczył lot piłki, ta powędrowała do Koźmińskiego, jednak uderzenie pomocnika przyjezdnych Jaroszewski sparował na korner. Pod koniec pierwszej połowy nasi osiągnęli optyczną przewagę, ale oprócz kilku stałych fragmentów gry, niewiele z niej wynikało.

Początek drugich 45 minut to dość zdecydowane ataki miejscowych. W 47. minucie fatalny błąd, zresztą nie pierwszy w tym meczu i nie ostatni, popełnił Miszczuk. Bramkarz Zagłębia wypuścił przed siebie łatwą piłkę. Z prezentu nie skorzystał Maciejak, który posłał futbolówkę obok bramki. W 53. minucie znów Maciejak miał szansę wpisać się na listę strzelców. Tym razem jego uderzenie przeleciało obok słupka. W 57. minucie padł gol dla naszych w najmniej spodziewanym momencie. Morawski uderzył bardzo precyzyjnie bezpośrednio z rzutu rożnego, czym zupełnie zmylił bramkarza gości. Już kilka minut później Morawski uderzył mocno z rzutu wolnego i tym razem Miszczuk przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 66. minucie Zinke dośrodkował z lewej strony boiska, a do piłki najwyżej wyskoczył Maciejak, który nie dał najmniejszych szans na obronę Miszczukowi. Przewaga Górnika rosła z każdą minutą. Strzał wprowadzonego na boisko Moszyka z trudem wypiąstkował Miszczuk. W 76. minucie mogło być po meczu, ale zbyt egoistycznie zachował się Zinke, który zamiast podawać do Rytki, zdecydował się na strzał z 16 metrów. W 79. minucie wreszcie składną akcję skonstruowali goście. Czujność Jaroszewskiego sprawdził Zieliński, lecz nasz bramkarz był na posterunku. W 82. minucie Mateusz Madej został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką i musiał opuścić plac gry. W 88. minucie Moszyk wszedł odważnie w pole karne, przerzucił piłkę na lewą nogę i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zdobył trzeciego gala dla Górników. W 89. minucie Zagłębie zdobyło honorowego gola w dość szczęśliwych okolicznościach. Nieco przypadkowe dośrodkowanie Strojka zaskoczyło Jaroszewskiego i wpadło do bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, jednak Zieliński fatalnie spudłował z około 8 metrów.

Górnik Wałbrzych – Zagłębie Sosnowiec 3-1 (0-0)

Górnik: Jaroszewski – Bartos, Wojtarowicz, Zawadzki, D.Michalak – Wepa, Morawski, Zinke (83’ G.Michalak), Sawicki – Duś (67’ Rytko), Maciejak (71’ Moszyk).

Rekord na drodze

Porażka na koniec

Nagrody za serca

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~ 4-09-2011 9:10
mało kibiców byłoby więcej jakby (pseudo) kibice nie gonili pikników tak jak na innych stadionach i byłoby więcejrodzin a tak dalej dno przykro że niemogę wziąc spokojnie rodziny na mecz a nawet w takiej legnicy jest lepiej pod tym względem bo kibicem może być każdy a nie tylko pijany nastolatek który uważa że jset kimś
~do goscia wyzej 4-09-2011 10:02
myslisz ze zona by z toba poszła,ty poszłes jak zwykle na mecz nie było ciebie 2,5 godziny a u niej goscił ten romek co zawsze do niej przychodzi , a córa waliła klej z wora
~bart 4-09-2011 10:05
'Źle obliczył tor lotu piłki', a nie 'źle obliczył lot piłki' - taka piękna przenośnia. Szanujcie język polski! Brawo Górnik!!!
~biały24 4-09-2011 10:07
Ludzie bez napinki a że facet w 1 poście chodził na mecze pare sezonów temu to nie nasza wina. Perspektywy się zmieniają!! Brawo KSG!
~bart 4-09-2011 10:07
A tak na marginesie to chyba tylko życiowe ciamajdy boją się zabierać żony na mecze II ligi (!!!). Boją się, że dostaną oklep o jakiegoś 13-latka. Żałosne. Faceci nie bądźcie ciotami i zabierajcie rodziny na mecze!!!
~adi 4-09-2011 10:22
ja byłem z żoną i wszystko było ok.
~ 4-09-2011 11:23
Bardzo dobre 20 min. Moszyka
~G 1946 W 4-09-2011 11:52
Wiele rodzin przychodzi na mecze , przychodzą też dzieciaki co mają 10 lat i sie nie boją ta ta CIOTA w 1 poście się penia
~do postu wyżej 4-09-2011 11:58
buda szczeniaku
~Neji 4-09-2011 12:37
No to fakt, że ludzie dalej myślą stereotypem. Na meczach nie jest tak źle. Problem polega na tym, że trzeba pójść i zobaczyć a nie siedzieć przed kompem i narzekać, że bym poszedł ale jest tak a nie inaczej. A fakt, że facet z pierwszego postu jest plastusiem to już inna sprawa. Nie bój się nie gwałcą na meczach. Ludzie myślcie trochę i ruszcie się z przed komputera.
~piknik 4-09-2011 16:01
Kibice Gornika na swoim stadionie sa grzeczni i siedza cicho jak myszki ale juz wpasc na Dabrowskiego i pobic kobiete i faceta o kulach to czemu nie. Przy okazji ukrasc kilka szalikow. Normalni kibice chodza na Zaglebie ale i tam nie mozna byc spokojnym gdy wpadnie dzicz z Ratuszowej.
~do piknik 4-09-2011 19:40
Garstkę meneli i pijaków po 40 nazywasz kibicami? TO ja już wole chuliganów co dopingują i są za swoją drużyną na dobre i złe a od czasu do czasu po rozrabiają
~piknik 5-09-2011 8:34
Tobie pomoze juz tylko wizyta w schronisku dla zwierzat na Lokietka. Nie dosc zes debil to jeszcze sie tym chwalisz i jestes z tego dumny.
~do piknik 5-09-2011 8:59
masz na mysli tych spokojnych starszych kibicow Zaglebia co rzucali butelkami szklanymi po piwie i bili palkami po glowach 15, 16-letnie dzieci z Jaworzyny Slaskiej? Na meczach Gornika jest spokojnie. Na mecze przychodza rodzice z dziecmi, jak i osoby starsze w podeszlym wieku. Nie boja sie na mecz przyjsc dzieci, kobiety i osoby starsze, a boi sie jakis plastus z pierwszego postu? hehehe. przestancie czytac gazete wyborcza i idzcie na mecz przekonac sie sami jak jest naprawde.
~piknik 5-09-2011 9:59
Te 15 letnie dzieci operowaly lacina kuchenna lepiej niz Peja. Na dzien dobry kibice Zaglebia zostali zwyzywani od ch i k w czym intensywnie pomagala grupka kiboli z ratuszowej. Do momentu az jedno z tych dzieci nie uderzylo starszego pana bylo spokojnie ze strony kibicow Zaglebia. Przy okazji jeden z tych 15 letnich bekartow mial w rece noz. Dzieci z Jaworzyny Slaskiej ... hehe. Ladnie to brzmi ale za duzo naczytales sie Konopnickiej.
~do piknik 5-09-2011 10:27
hehehe. dobry jestes. noz mial heheheh... bluzgi byly to fakt, temu nie zaprzecze. Sporo alkoholu po obu stronach. Ale jezeli chodzi o sprzet to byl tylko i wylacznie pos stronie spokojnych kibicow Zaglebia. Noz hehehehe... jakos musicie sie z tego wytlumaczyc. Kiepski zart ci powiem. I tak o to maluje nam sie obraz spokojnych kibicow Zaglebia, ktorzy na mecze przychodza z palkami od stolkow ukrytymi w rekawach. Noz u pietnastolatka hehehehe. Jak wam ublizali, to mogliscie dac po mordach, ale chyba zbyt pijani byliscie, zeby oponowac swoje emocje. Nie wiem co by musial zrobic dzieciak, zeby zmusic mnie do bicia go palka po glowie.
~do piknik 5-09-2011 10:30
dodam, ze ow dzieciak traktowany palka po glowie, juz lezal na ziemi. ot i duma i honor. Potem sie dziwicie, ze taka patologia jest potem ganiana i traktowana w odpowiedni sposob?
~olo 5-09-2011 11:52
ja mam 2 dzieci i na GÓRNIKA będę brał ich zawsze a ty buraku dalej siedz przed kompem i pisz te swoje kłamstwa i głupoty
~Artur 5-09-2011 12:24
ma nadzieje że twoje dzieci nie będą miały za dużo z ciebie
~olo 5-09-2011 13:00
~Dziadek 5-09-2011 14:52
Mój siedmioletni wnuczek zwrócił mi uwagę właśnie na fakt posiadania przez jednego kibica z waszej jaworzyńskiej grupy noża którego wcale nie ukrywał. Pewnie w tamtym okresie prócz meczu na grzybobranie się nie wybierał. Honorowe było bicie kilku osób w tym kobiety przez grupę ok. 30 kibiców. Dziwicie sie ze pałki noszą
~hehehe 5-09-2011 15:46
a moj 5-letni prawnuczek powiedzial mi, ze w rekawach posiadacie armaty. takie z 1 wojny swiatowej hehehe.
~Kokos 5-09-2011 16:22
No wczoraj w Jaworzynie Ci grzeczni kibice Górnika pokazali po raz kolejny że nie mozna myśleć o nich stereotypowo.
~gks 5-09-2011 16:38
ludzie zagłębia nie ma i nie będzie te dziady co graja w A klasie to tylko tyle na co ich stać wiec po co temat , a frajerstwo tam czuch juz z daleka.czepiacie sie ze na górniku pija a na zagłebiu ta recydywa to co wode z pijalni ze szczawna pija bo maja pylice
~kolo 5-09-2011 17:09
jak was czytam coraz bardziej sie ciesze ze nie ma mnie w tej dziurze bojowki jaworzyny 13 latni zadymiarze podejrzewam ze zaden z nich nie byl nigdy na porzadnym meczu ale w sumie donald nie moze sobie dac rady z takimi ekipami heh starcie pokolen weterani z westerplatte kontra dzieci neo a ja po man utd smigalem na lidze mistrzow w szaliku walencjii i bylo fajnie
~ 5-09-2011 17:10
co za burak wyskakuje tu z honorem? przypomnieć ci niedawne wasze honorowe zagrania? Prosze bardzo. 1 grupa ok 30-40 baranów w kominiarkach wpada na dabrowskiego i oklepuje kobiete i jednego gościa o kulach, krojąc przy okazji szaliki. Gdy jeden z thoreziaków proponuje farbowańcom solo, jakoś dziwnie nie ma chętnego. ciekawe czemu? strach? Dodam tylko, że ten wjazd to niby odwet za wymyslone zaczepianie jakiś dzieciaków przez thoreziaków. Bardziej idiotycznej wymówki nie można wymyśleć. 2. zadyma na meczu z jaworzyną już została opisana więc tylko dodam, że w odwecie grupa ok 10 farbowańców oklepuje dośc mocno jednego thoreziaka. Honor niesamowity!. Przykład 3. kilka lat temu grupa znakomitych chuliganów niejakiego kurnika klepie pikników w jelonce myśląc, że to karki!
~ 5-09-2011 17:14
okazało się, że to pikniki jakiegoś małego klubiku z Jeleniej. I może to jest honorowe? Gó..o wiecie co to honor! Mpcni jesteście tylko w grupie i w przeważającej sile. Czemu tak się pos...aliście jak wam Śląsk chciał wsiąść do pociągu? Jak jesteście tacy honorowi to trzeba było wysiąść i bronić swoich barw i honoru, zamiast się barykadować i s..ać po gaciach! to jest honor i duma według tzw chuliganów kurnika. Żenada.
~lol 5-09-2011 17:55
za takie bzdety i kłamstwa, które od kogoś usłyszałes macie wjazdy na stadion. Potem dzwonicie na milicję, potem prosicie o karę, bo źle zrobiliscie. O tym też wiesz? Twoja wypowiedź w żaden sposób nie tłumaczy bicia dzieciaków pałkami i butelkami po głowie.
~ 5-09-2011 18:04
które to są bzdety i kłamstwa? prawda cie boli farbowańcu? gdyby te dzieciaki nie zaczęły burdy do niczego by nie doszło i dobrze o tym wiesz! a to, że było wiadome, że do czegoś dojdzie można było przeczytać na stronce tych dzieci z jaworzyny! nie kryli się z tym. Więc stul dziób
~ 5-09-2011 18:06
i o jakiej prośbie o kare piszesz? idź dzieciaku do szkoły bo w d..ie byłeś i gó.no widziałeś
~do lol 5-09-2011 18:06
ciebie to musieli przy porodzie to jeb........ć butelką zamiast dać klapsa
~ 5-09-2011 19:26
daj mu spokój, już wystarczająco został skrzywdzony:)
~Thorez 7-09-2011 10:09
Kibice Górnika piszą historię po swojemu. Na ich stronach internetowych można wyczytać, że Włodarczyk to wychowanek Górnika i nawet umieszczono go w galerii gwiazd klubu :) Etatowi bajkopisarze recenzują kibicowskie wydarzenia w czasopiśmie TMK. To tam można wyczytać - a czyta to cała Polska - że Zagłębia nie ma, ale przy okazji dodaje się, że kibice "klubu, którego NIE MA" to żule i pikniki. Przy okazji łomotu na Dąbrowskiego okazuje się, że to już nie pikniki, tylko regularna bojówka ze sprzętem ale za to bez honoru i zasad. To jest prawda w wydaniu kiboli z Ratuszowej. Pobicie chłopaka o kulach i kobiety zostało przemilczane.
~THOREZ 7-09-2011 13:17
TYLKO ZAGŁĘBIE było, jest i będzie w Wałbrzychu !!!!!!!!! "Obcy" won na Nowe Miasto !!!!!!
~kks 10-09-2011 15:05
no cóż, jeśli bramkarz puszcza takie gole jak ten na 3:1 to powinien sie zastanowić, czy na pewno nadaje sie na druga lige