Czytających: 5087

Kraj: II liga piłkarska: Mimo przewagi tylko remis

Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 10:54
Aktualizacja: 10:55
W Legionowie piłkarze Górnika przez ponad 80 minut grali z przewagą jednego piłkarza, a mimo to zaledwie zremisowali z miejscową Legionovią.

Mecz ułożył się znakomicie dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka. Już w 3. minucie Waśków strzegący dostępu do bramki Legionovii sfaulował za polem karnym naszego piłkarza i sędzia ukarał go czerwoną kartką. Wtedy wydawało się, że wałbrzyszanie powinni dość spokojnie sięgnąć po komplet oczek. Nic bardziej mylnego. Wyjazdowa niemoc Górników po raz kolejny dała znać o sobie. Po incydencie z początku meczu to nasi mieli przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce i gra toczyła się głównie na połowie miejscowych. Sytuacji podbramkowych z naszej strony było jednak jak na lekarstwo. Bliski szczęścia był Figiel, ale trafił w poprzeczkę. W drugiej odsłonie nadal stroną dyktującą warunki gry był Górnik i wreszcie w 69. minucie nasi dopięli swego i po golu Śmiałowskiego wyszli na prowadzenie. Zdobyty gol nieco uśpił czujność defensywy Górnika i całkiem nieoczekiwanie w 86. minucie Lewicki doprowadził do remisu i tym samym nie udało się Górnikowi wygrać meczu na wyjeździe.

Legionovia Legionowo - Górnik Wałbrzych 1:1 (0:0)

Górnik: Czapla - D. Michalak, Tyktor, Cichocki - Sawicki (72’ Radziemski), Wepa, Oświęcimka, Bronisławski, Figiel - Lenkiewicz (46’ Śmiałowski), Orłowski.

Wyniki:

Rozwój Katowice - Znicz Pruszków 1-1 (Sebastian Gielza 87 - Maciej Górski 90)

Raków Częstochowa - Nadwiślan Góra 0-4 (Dawid Ogrocki 44, Adam Setla 76, Tomasz Matysek 87, Bartłomiej Wasiluk 90)

Limanovia Limanowa - Siarka Tarnobrzeg 4-1 (Martin Pribula 22, 52, 67, Maciej Mysiak 42 - Robert Tunkiewicz 13)

Błękitni Stargard Szczeciński - Energetyk ROW Rybnik 2-3 (Robert Gajda 39, Radosław Wiśniewski 76 - Michał Płonka 42, Roland Buchała 59, Sebastian Musiolik 74)

Okocimski KS Brzesko - Stal Stalowa Wola 3-3 (Jurij Hłuszko 4, 22, Taras Jaworśkyj 80 - Łukasz Sekulski 50 (k), 53, 59 (k)

Legionovia Legionowo - Górnik Wałbrzych 1-1 (Szymon Lewicki 86 - Kamil Śmiałowski 69)

Stal Mielec - Wisła Puławy 4-0 (Bartosz Nowak 21, 38, Sebastian Łętocha 84, 89)

Puszcza Niepołomice - MKS Kluczbork 0-1 (Jakub Grzegorzewski 5)

Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie Sosnowiec 0-1 (Konrad Budek 6)