Czytających: 3479

Polkowice: II liga piłkarska: KS Polkowice – Górnik Wałbrzych 5–1

Wtorek, 30 kwietnia 2013, 9:51
Aktualizacja: Środa, 1 maja 2013, 11:43
Nie udał się wyjazd piłkarzy wałbrzyskiego Górnika do Polkowic. Nasi po słabym meczu przegrali 1–5.

Spotkanie ułożyło się fatalnie dla wałbrzyszan. Już w 4. minucie nasza defensywa popełniła błąd i Skrzypczak wyprowadził Polkowice na prowadzenie. Po stracie gola nieco śmielej zaczęli poczynać sobie wałbrzyszanie. Efektem był niecelny strzał z dystansu Morawskiego. W 18. minucie znakomitą szansę na wyrównanie miał Zinke, lecz jego strzał nie trafił do bramki miejscowych. W 21. minucie biało-niebiescy dopięli swego. Po podaniu Zinke Grzegorz Michalak pokonał bramkarza Polkowic. W kolejnych minutach nasi osiągnęli przewagę. Grali szybciej i składniej od rywala, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Górników powstało olbrzymie zamieszanie. Zaspali obrońcy i Jarosiński i po raz drugi Skrzypczak zdobył gola dla Polkowic.

Druga odsłona zaczęła się od celnego strzału Grzegorza Michalaka, z którym wielkie problemy miał bramkarz Polkowic – Primel. W 55. minucie znów swój kunszt pokazał Primel, kiedy obronił strzał Morawskiego. Wałbrzyszanie osiągnęli znów znaczącą przewagę i za wszelką cenę dążyli do zdobycia wyrównującego gola. Obrona Polkowic popełniała błędy, ale za każdym razem naprawiał je Primel. W 76. minucie na placu gry pojawił się Jan Rytko. Pomocnik Górnika wrócił na boisko po długiej i skomplikowanej kontuzji. W 81. minucie Górnicy znów zaspali w obronie, co skrzętnie wykorzystał Krysian i zdobył gola dla Polkowic. Dwie minuty później było po meczu, bowiem na 4-1 dla gospodarzy podwyższył Szczepaniak. To nie był koniec strzeleckich popisów KS-u Polkowice. Już w 90. minucie wynik meczu na 5-1 ustalił Sołtyński.

KS Polkowice – Górnik Wałbrzych 5-1 (2-1)

Górnik: Jarosiński – Łaski, Wojtarowicz, G. Michalak, Sawicki – Wepa, Morawski, Bartkowiak (46’ Radziemski), Oświęcimka (80’ Sobczyk) - Moszyk, Zinke (76’ Rytko).