Czytających: 5234

Wałbrzych: II liga piłkarska: Coraz bliżej strefy spadkowej

Niedziela, 11 maja 2014, 10:52
Aktualizacja: 10:52
Piłkarze Górnika ulegli na własnym boisku 2–5 MKS–owi Kluczbork. Strefa spadkowa zbliża się do biało–niebieskich.

Kibice Górnika zdążyli się przyzwyczaić, że defensywa biało-niebieskich stanowiła zazwyczaj monolit i wałbrzyszanie tracili mało goli. Od pewnego czasu jednak tak nie jest i niemal każdy nasz przeciwnik aplikuje nam kilka goli.

Mecz ułożył się znakomicie dla gości. Już w 2. minucie Giel wykorzystał błąd defensywy wałbrzyszan i pokonał Jaroszewskiego. Nasi nie załamali się takim obrotem sprawy i już w 10. minucie wyrównali za sprawą Folca, który wykorzystał dokładne dogranie Zinkego. Goście swoją wyższość w tym meczu udowodnili jednak bardzo szybko, bowiem w 20. minucie Orłowicz zdobył gola po uderzeniu głową. Podopieczni Macieja Jaworskiego niby starali się zmienić niekorzystny wynik, ale niewiele z tego wynikało, tymczasem w 37. minucie Giel trafił w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się Wolkiewicz i zrobiło się 1-3.

Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy. Uderzenie Sawickiego wylądowało na słupku. Goście szybko nas zastopowali, a stało się to w 52. minucie, kiedy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Wolkiewicz. Kilka minut później Swędrowski uderzył Wepę i został za to ukarany przez arbitra czerwoną kartką. Wałbrzyszanie uwierzyli, że jeszcze mogą w tym meczu coś ugrać. W 66. minucie Śmiałowski zagrał do Folca, a nasz napastnik zdobył drugiego gola. Minutę później powinno być 3-4, lecz Zinke przegrał pojedynek sam na sam z Wnukiem. Naszym brakowało wyraźnie szczęścia, bowiem w 75. minucie gości od utraty gola znów uratował słupek. Pod koniec meczu nasi już nie dążyli z taką zawziętością do zdobycia gola i to wykorzystali przyjezdni w 88. minucie, kiedy wynik meczu ustalił Niziołek.

Górnik Wałbrzych – MKS Kluczbork 2:5 (1:3)

Górnik: Jaroszewski – Wojtarowicz (61’ Śmiałowski), Orzech, D. Michalak, Sawicki - Wepa (80’ Radziemski), Rytko (46’ Moszyk), Oświęcimka, Bartkowiak (81’ Szuba) - Zinke, Folc.