Grudziądz: II liga: Olimpia Grudziądz – Górnik Wałbrzych 3–0

Sobota, 23 października 2010, 13:37
Aktualizacja: 16:10
Grudziądz: II liga: Olimpia Grudziądz – Górnik Wałbrzych  3–0
W meczu II ligi piłki nożnej Olimpia Grudziądz bez większych problemów pokonała wałbrzyskiego Górnika 3–0.

Nasi rozpoczynają mecz w następującym ustawieniu: Jaroszewski - Przerywacz, Wojtarowicz, Kłak, Majka - Morawski, Wepa, G.Michalak, Rytko - Duś, Janik.

Mecz poprowadzi sędzia z Warszawy Robert Hasselbusch. Arbiter rozpoczął zawody. Pierwsze minuty toczone są w spokojnym tempie. 4 minuta i pierwsza groźna akcja miejscowych. Sulej przegrał jednak pojedynek sam na sam z Jaroszewskim.

Kolejna groźna akcja gospodarzy. Tym razem niecelnie uderzył Ratajczak. Lider z Grudziądza chce jak najszybciej zdobyć prowadzenie. Górnicy schowani za podwójną gardą. W 14. minucie nasi wykonywali rzut wolny, ale Rytko trafił w obrońców Olimpii.

Minutę później po dośrodkowaniu Wepy w dogodnej sytuacji znalazł się Duś. Strzał napastnika Górnika był niecelny. Po uderzeniu Kryszaka z rzutu wolnego pewnie interweniował Jaroszewski. 22. minuta meczu. Dośrodkowywał Kryszak. Futbolówkę lekko trącił Sulej, ale piłka odbiła się na szczęście dla wałbrzyszan od słupka.

25. minuta. Kolejne uderzenie graczy gospodarzy z dystansu. Tym razem chybił Ruszkul. W następnej akcji znów z dobrej strony pokazał się Jaroszewski, który wygrał pojedynek sam na sam z Rogóżem. W 30. minucie piłka wylądowała na bocznej siatce po strzale Kryszaka z rzutu wolnego.

Przez 30 minut meczu wyraźną przewagę posiadają miejscowi, którzy jak na razie nie potrafią sforsować defensywy biało-niebieskich. 32. minuta i Olimpia wychodzi na prowadzenie. Po podaniu Domżalskiego gola zdobył Sulej. Chwilę później znakomitą okazję zmarnował Ruszkul.

W 40. minucie rzut wolny wykonywał Duś, ale Zarzycki pewnie złapał piłkę. Gra się zaostrzyła. Sędzia ukarał żółtymi kartkami Kryszaka z Olimpii i Majkę z Górnika. 45. minuta meczu. Rogóż z 3 metrów trafił prosto w Jaroszewskiego. Olimpia powinna prowadzić po tej akcji różnicą dwóch goli.

Koniec pierwszej połowy. Gospodarze prowadzą zasłużenie 1-0.

Rozpoczęła się druga część meczu. Już na początku w znakomitej sytuacji znalazł się Ruszkul, ale górą w tym przypadku ponownie Jaroszewski. W 48. minucie nasi stworzyli, jak dotychczas, najlepszą okazję do zdobycia gola. Duś uderzył z 5 metrów głową tuż nad poprzeczką.

Kolejna żółta kartka dla piłkarza Górnika. Tym razem ukarany przez arbitra został Tomasz Wepa. W 57. minucie na 2-0 podwyższa Rogóż wykorzystując sytuację sam na sam z Jaroszewskim. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Duś, ale piłka w znacznej odległości minęła światło bramki Grudziądza.

30 minut do końca meczu. Sytuacja Górników bardzo trudna. Domżalski dograł do Suleja, ale ten spudłował. W 66. minucie pierwsza zmiana w ekipie Górnika. Za mało widocznego Dominika Janika wchodzi na plac gry Adrian Moszyk. Glanowski uderzył mocno i piłka odbiła się od słupka. Znów szczęście dopisało Jaroszewskiemu.

Żółtymi kartkami ukarani Hajczuk z Olimpii i Rytko z Górnika. 72. minuta meczu. Michał Protasewicz zastępuje Rafała Majkę. Zaraz po wejściu na boisko Protasewicz zdecydował się na uderzenie z dystansu. Strzał był jednak niecelny. Nic ciekawego na boisku się nie dzieje. Wałbrzyszanie sprawiają wrażenie, jakby pogodzili się z porażką.

Do końcowego gwizdka arbitra pozostało około 10 minut. Kolejna próba Dusia spełzła na niczym. Piłka przeleciała nad bramką gospodarzy. Na 5 minut przed końcem meczu, Rogóż dośrodkował wprost na głowę do Kryszaka, a ten podwyższył prowadzenie lidera.

Strzał Ratajczaka minimalnie niecelny. Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

Koniec meczu. Olimpia wygrała 3-0.