MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

II liga nie dla Polonii/Sparty Świdnica

Wiadomości: Sosnowiec
Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 19:16
Aktualizacja: 19:36
Autor: ft
Fot. Łukasz Kufner
W decydującym o losach awansu do II ligi rewanżowym meczu barażowym z Zagłębiem Sosnowiec, Polonia/Sparta Świdnica przegrała na wyjeździe 0:1 i w następnym sezonie wystartuje w III lidze lub jak donoszą „Wiadomości Świdnickie” dopiero w IV.

Przed rokiem Świdniczanie przegrali baraże o II ligę z Czarnymi Żagań, w tym roku padło na Zagłębie Sosnowiec. W dwumeczu 1:0 dla Zagłębia, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 42 minucie drugiego spotkania Krzysztof Myśliwy, pokonując w sytuacji sam na sam Adama Hołdę. Jak przedstawiają „Wiadomości Świdnickie” w artykule Przemysława Grzyba, może się okazać, że zespół w przyszłym roku nie wystartuje nawet w rozgrywkach III ligi , a zasili ligę IV. Wszystko zależeć będzie od tego, czy znajdą się pieniądze na funkcjonowanie klubu, które już nie tylko w Świdnicy, ale przecież i w Wałbrzychu trudno zdobyć.

Zagłębie Sosnowiec - Polonia/Sparta Świdnica 1:0 (1:0)

Widzów: 2500.
Sędziował: Jarosław Przybył, Tomasz Felusiak, Daniel Szpila (opolski ZPN).
Zagłębie: Gostomski , Ryndak (90 Madej), Marek, Łuczywek, Wróbel, Pietrzak, Dorobek (79 Strojek), Myśliwy, Skórski, Pajączkowski, Filipowicz (84 Húšťava).
Polonia/Sparta: Hołda, Sudoł, Galuś, Bielski, Kotlarz, Szczur (46 Śmiałowski), Filipczak, Fojna, Goździejewski, Woźniak (46 Józefowicz), Kosztowniak (71 Hajdamowicz).

Zdjęcia dzięki uprzejmości administratora oficjalnej strony klubu: www.poloniasparta.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jedlina Cup za nami

Miasto broni strażników

Żyra odchodzi z Lubina

Duda w Wałbrzychu

Obwodnica – nowe informacje

Derby na początek

Promesy na sprzęt

Spektakl na 5–lecie