Wrocław: II liga koszykówki: Zwycięstwo zgodne z planem

Niedziela, 11 października 2015, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Tak jak oczekiwaliśmy, koszykarze wałbrzyskiego Górnika uporali się z kolejną przeszkodą i pewnie pokonali Gimbasket Wrocław.

Wałbrzyszanie byli faworytem tego meczu i nie zawiedli. Od początku to nasi nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Prowadzili 8-0, choć po 10 minutach ta przewaga stopniała do 4 punktów. W drugich 10 minutach ta różnica między zespołami zaczęła być coraz bardziej widoczna. Górnik z minuty na minutę powiększał przewagę, a trener Arkadiusz Chlebda mógł spokojnie rotować składem. Już do przerwy przewaga Górnika wynosiła 15 punktów (37-22), a to oznaczało, że wygrana jest niemal przesądzona. W kolejnych dwóch kwartach miejscowi walczyli ambitnie, ale nie mieli argumentów, by postarać się o korzystny wynik. Nasz zespół zdobywał kolejne punkty, na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy, którzy mieli okazję pokazać swoje umiejętności. Ostatecznie pewna 31-punktowa wygrana stała się faktem. Na pochwałę zasługuje głównie bardzo dobra gra w defensywie Górnika.

Röben Gimbasket Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 38:69 (10:14, 12:23, 10:16, 6:16)

Górnik: Obarek 14, Krzymiński 11, Ratajczak 11, Piros 8, Niesobski 8, Bochenkiewicz 7, Wróbel 7, Durski 3, Glapiński 0, Jeziorowski 0, Rzeszowski 0.