Wałbrzych: II liga koszykówki: WKK bez szans na wygraną

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 9:48
Aktualizacja: Wtorek, 17 lutego 2015, 14:18
Autor: opr.red.
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika prowadzili niemal od początku meczu z WKK Wrocław i ostatecznie wygrali różnicą 16 punktów.

Początkowo żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi kilku punktów i wynik oscylował wokół remisu. W końcówce pierwszej kwarty nasi nieco przyspieszyli i dlatego po 10 minutach prowadzili 19-13. Po dwóch minutach drugiej kwarty wałbrzyszanie prowadzili już różnicą 10 punktów (26-16), a gra biało-niebieskich, zwłaszcza w defensywie, mogła się podobać zgromadzonym w hali kibicom. Zespół gości dzielnie jednak walczył i zdołał zniwelować przewagę do 2 punktów (30-28). Po 20 minutach Górnik prowadził zaledwie 37-34, a najlepszym zawodnikiem w talii Arkadiusz Chlebdy był Niesobski.

W trzeciej kwarcie po celnej trójce Nizioła, WKK wyszło na prowadzenie 40-39. Na szczęście wałbrzyszanie w miarę szybko opanowali sytuację na parkiecie i znów dzięki skutecznej grze w obronie udało się im wypracować 8 punktów przewagi po 30 minutach (52-44). W ostatniej ćwiartce nasi kontrolowali już wydarzenia i nie pozwolili rywalowi zbliżyć się na mniej niż 10 punktów, a w samej końcówce prowadziliśmy nawet 19 punktami, by ostatecznie zwyciężyć przeciwnika 72-56.

Górnik Trans.eu TWS-Mazbud Wałbrzych - WKK Wrocław 72-56 (19-13, 18-21, 15-10, 20-12)

Górnik: Niesobski 17 (6 zbiórek), Glapiński 14 (11 zbiórek, 6 asyst), Stochmiałek 10 (5 zbiórek), Niedźwiedzki 9 (12 zbiórek), Krzymiński 7, Suchodolski 6, Ratajczak 4, Iwański 3, Adranowicz 2, Kołaczyński.