Czytających: 4569

Wałbrzych: II liga koszykówki: Twierdza Wałbrzych została zdobyta

Czwartek, 8 stycznia 2015, 9:16
Aktualizacja: Piątek, 9 stycznia 2015, 13:41
Koszykarze Górnika przegrali pierwszy ligowy mecz na własnym parkiecie. Ulegli Muszkieterom Nowa Sól 60–64.

O tym, że spotkanie z Muszkieterami nie będzie spacerkiem wiadomo było już przed meczem. Zespół z Nowej Soli posiada w swoim składzie kilku naprawdę niezłych koszykarzy.

Pierwsza kwarta była wyrównana, ale nasi lepiej radzili sobie w grze pod koszami. Prym wiedli Niedźwiedzki i Iwański, którzy opanowali walkę na tablicach i to w dużej mierze dzięki ich dobrej postawie wałbrzyszanie prowadzili po 10 minutach 19-13. W drugiej kwarcie nasi kontynuowali dobrą grę i powiększyli przewagę do 10 punktów (30-20), ale wtedy coś w grze podopiecznych Arkadiusza Chlebdy się zacięło, za to skuteczniej zaczęli grać nasi rywale, w szeregach których wyróżnić należy przede wszystkim Marcina Chodkiewicza i Pełkę. Po 20 minutach było po 35.

Początek trzeciej kwarty to znakomita gra przyjezdnych. Muszkieterowie zdobyli 8 punktów z rzędu, a nasi razili nieporadnością i brakiem pomysłu na sforsowanie defensywy gości. Po paru minutach wałbrzyszanie się przebudzili i zaczęli gonić wynik i w efekcie po 30 minutach rywal prowadził zaledwie 49-45. Czwarta kwarta to walka o każdy metr parkietu. Cały czas minimalnie (3-6 punktami) prowadziła Nowa Sól. Górników było stać na doprowadzenie do wyniku 54-57 na 3 minuty przed końcem i wtedy chyba wszyscy zgromadzeni w wałbrzyskiej hali wierzyli, że to spotkanie można jeszcze wygrać, lecz goście wytrzymali próbę nerwów i, mimo ambitnej postawy Górników, dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny.

W zespole gości najskuteczniejszy był Marcin Chodkiewicz, który zdobył 18 punktów i miał 7 zbiórek. Warto też odnotować 14 punktów Trubacza oraz 13 zbiórek Patryka Pełki. W naszej ekipie najwięcej punktów zdobył Niedźwiedzki – 20 i dorzucił do tego 10 zbiórek. Nie miał on jednak należytego wsparcia w pozostałych kolegach z drużyny. Glapiński miał 6 asyst i 7 punktów, a Niesobski zdobył 8 punktów. Nieźle wypadł Iwański zaliczając 9 punktów i tyle samo zbiórek.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – Muszkieterowie Nowa Sól 60-64 (19-13, 16-22, 10-14, 15-15)

Górnik: Niedźwiedzki 20, Iwański 9, Niesobski 8, Glapiński 7, Józefowicz 6, Suchodolski 4, Stochmiałek 3, Rzeszowski 3, Myślak 0.