Czytających: 5076

Wrocław: II liga koszykówki: Powstrzymani przez Śląska

Niedziela, 30 października 2016, 19:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 października 2016, 9:23
Koszykarze Górnika doznali pierwszej ligowej porażki. Przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 64–69.

Pierwsza kwarta układała się znakomicie dla wałbrzyszan. Nie do zatrzymania był Niesobski, który dziurawił kosz przeciwnika. Nasi prowadzili 15-4. Gracze Śląska zdołali jednak nieco zniwelować tę różnicę i po 10 minutach prowadziliśmy 19-14.

W drugiej ćwiartce nasi nadal grali bardzo konsekwentnie. Skuteczni w walce pod koszami byli Niedźwiedzki i Wróbel i stąd nasza przewaga kilku punktów. Po 20 minutach nasza drużyna miała sporą zaliczkę, bowiem prowadziła 43-33.

Niestety, trzecia kwarta była fatalna w wykonaniu podopiecznych trenera Arkadiusza Chlebdy. Śląsk zaczął trafiać z dystansu, a my nie potrafiliśmy odpowiedzieć skutecznymi akcjami. Kwartę skutecznym rzutem za trzy punkty zakończył Jakubiak i po 30 minutach gospodarze prowadzili 56-53.

Ostatnia kwarta była bardzo zacięta. Miejscowi prowadzili cały czas kilkoma punktami. Nasza drużyna nie miała za bardzo recepty, jak zniwelować różnicę i dogonić przeciwnika. W zespole gospodarzy świetne zawody rozgrywał Musiał, a naszym zawodnikom zaczęły przytrafiać się dość proste błędy i w efekcie to Śląsk mógł cieszyć się z wygranej 69-64.

WKS Śląsk Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 69:64 (14:19, 19:24, 23:10, 13:11)

Górnik: Niesobski 19, Niedźwiedzki 16, Wróbel 10, Glapiński 9, Kozak 7, Bochenkiewicz 3 , Piros 0, Podejko 0.