Czytających: 4939

Kościan: II liga koszykówki: Obra się postawiła, ale zwyciężył Górnik

Niedziela, 4 stycznia 2015, 10:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 13:28
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika wygrali na wyjeździe z Obrą Kościan 88–78 i kontynuują zwycięski marsz.

Koszykarze wałbrzyskiego Górnika wygrali na wyjeździe z Obrą Kościan 88-78 i kontynuują zwycięski marsz.

Zdecydowanym faworytem tego meczu był Górnik. Zespół Obry zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a nasi wraz z Nysą Kłodzko przewodzą stawce.

W pierwszej kwarcie gospodarze zagrali bardzo dobrze w ofensywie i nadspodziewanie skutecznie, a nasza ekipa nie potrafiła sobie poradzić z powstrzymaniem ataków Obry i w efekcie po 10 minutach przegrywaliśmy 4 punktami (choć w 8. minucie miejscowi prowadzili nawet 7 punktami 22-15). W zespole gospodarzy czołowe role odgrywali Urbaniak i Wizerkaniuk. U nas zdobycze punktowe rozkładały się na kilku zawodników.

W drugiej kwarcie nadal bardzo dobrze grał zespół Obry, a podopieczni Arkadiusza Chlebdy nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu gry. W 17. minucie Kościan prowadził 41-34, ale dzięki skutecznym akcjom Józefowicza i Glapińskiego, który do przerwy zdobył aż 14 punktów, nasi doprowadzili do wyrównania po 44, choć po 20 minutach to miejscowi prowadzili 3 punktami (49-46).

Początek trzeciej kwarty to wreszcie dobra postawa Górników. Wałbrzyszanie zdobyli 9 punktów z rzędu i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Gospodarze dzielnie walczyli, ale nadal skutecznością zaskakiwał Glapiński, który w tym meczu wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. Po 30 minutach przewaga biało-niebieskich wynosiła 7 punktów (60-67).

Obra zerwała się do walki na początku ostatniej kwarty i zmniejszała dystans do 1 punktu (66-67). Na szczęście nasz zespół szybko się przebudził, a skuteczne rzuty Niedźwiedzkiego i Niesobskiego uspokoiły sytuację. Kiedy na 4 minuty przed końcem Górnik prowadził 13 punktami (81-68), stało się jasne, że kolejna wygrana wałbrzyszan stanie się faktem.

Dla Obry najwięcej punktów zdobył Urbaniak – 26 oraz Wizerkaniuk – 22. Były gracz Górnika - Sławomir Nowak zanotował 9 punktów i 9 zbiórek. W Górniku świetny mecz zagrał Glapiński, który do 20 punktów dorzucił 11 asyst, Niedźwiedzki zdobył 16 punktów i królował jak zwykle w walce na tablicach notując 17 zbiórek.

Obra Kościan – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 78:88 (24:20, 25:26, 11:21, 18:21)

Górnik: Glapiński 20, Józefowicz 16, Niesobski 16, Niedźwiedzki 16, Suchodolski 10, Rzeszowski 6, Myślak 2, Ratajczak 2, Iwański 0, Krzymiński 0, Stochmiałek 0.