Wałbrzych: II liga koszykówki: Nie pozostawili rywalowi złudzeń

Niedziela, 2 października 2016, 9:11
Aktualizacja: 9:21
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika różnicą 29 punktów pokonali Gimbasket Wrocław.

Początek meczu był bardzo skuteczny w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Chlebdy. Nasi zdominowali parkiet i prowadzili 11-0. Goście przebudzili się w końcówce tej kwarty i dlatego po 10 minutach na tablicy widniał wynik 19-13 dla Górnika. W drugiej kwarcie mecz właściwie został rozstrzygnięty, bowiem Górnicy ze znakomicie grającym Niedźwiedzkim, skutecznym Niesobskim i rozdzielającymi podania Glapińskim i Kozakiem, z minuty na minutę powiększali przewagę i po 20 minutach prowadzili 43-21. Dwie kolejne kwarty nie przyniosły większych emocji, bowiem trenerzy dali pograć rezerwowym. Trzecia ćwiartka zakończyła się remisowo, ale w ostatnich 10 minutach wałbrzyszanie znów wzmocnili defensywę, zagrali na lepszej skuteczności i w efekcie pokonali rywali z Wrocławia różnicą 29 punktów.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Röben Gimbasket Wrocław 84:55 (19:13, 24:8, 23:23, 18:11)

Górnik: Niedźwiedzki 21 (20 zbiórek), Niesobski 21, Wróbel 16 (7 zbiórek), Kozak 7 (6 asyst), Piros 5, Bochenkiewicz 4 (9 zbiórek), Rzeszowski 4, Glapiński 3 (8 asyst), Ratajczak 2, Jeziorowski 1, Durski 0.