Czytających: 5019

Wrocław: II liga koszykówki: Minimalna porażka na inaugurację sezonu

Poniedziałek, 25 września 2017, 13:44
Aktualizacja: 13:54
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika rozpoczęli nowy sezon od porażki z rezerwami Śląska Wrocław 80–83.

Pierwsza kwarta była bardzo zacięta, lecz po 10 minutach biało-niebiescy prowadzili różnicą 1 punktu. W drugiej ćwiartce lepiej radziła sobie wrocławska młodzież, a wśród niej brylował 16-letni Igor Kozłowski, który dziurawił nasz kosz rzutami za 3 punkty. Do przerwy miejscowi prowadzili 44-40. Niestety, kolejne 10 minut nie było udane w wykonaniu Górników. Nasi pudłowali w dogodnych sytuacjach, a Śląsk odjeżdżał z wynikiem i w efekcie po 30 minutach gospodarze prowadzili 69-58. W ostatniej kwarcie nastąpił zryw naszych koszykarzy, którzy systematycznie odrabiali dystans do rywala. Niestety, nasi byli w stanie jedynie dojść przeciwnika na 3 punkty, a ostatnia akcja w wykonaniu kapitana Rafała Glapińskiego była nieskuteczna.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 83:80 (19:20, 25:20, 25:18, 14:22).

Górnik: Ratajczak 20, Wróbel 18 (7 zb), Krzywdziński 13 (11 zb), Durski 12, Glapiński 11 (6 zb, 6 as), Kruszczyński 6, Kaczuga 0, Tyszka 0.