Czytających: 2837

Wałbrzych: II liga koszykówki mężczyzn: Żubry nie miały nic do powiedzenia

Czwartek, 3 maja 2018, 8:29
Aktualizacja: Piątek, 4 maja 2018, 8:47
W decydującym trzecim meczu ćwierćfinału play off o awans do I ligi, koszykarze wałbrzyskiego Górnika wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i różnicą 23 punktów ograli białostockie Żubry.

Dwa pierwsze spotkanie rozegrane pomiędzy tymi zespołami kazały sądzić, że trzeci, decydujący mecz, będzie miał również bardzo wyrównany charakter. Początek spotkania należał do Żubrów, które prowadziły w 3. minucie 7-2. Wałbrzyszanie, dzięki skutecznej grze Wróbla, wyszli na prowadzenie 11-10 w 7. minucie meczu. Do końca pierwszej kwarty trwała wyrównana walka i stąd wynik oscylował wokół remisu i po 10 minutach było 18-17 dla miejscowych.

Przez trzy minuty drugiej ćwiartki niewiele na parkiecie się zmieniło i nadal biało-niebiescy prowadzili nieznacznie 25-24. Wtedy nastąpił fragment świetnej gry podopiecznych Marcina Radomskiego. Dwie celne trójki Glapińskiego spowodowały, że odskoczyliśmy z wynikiem na 35-24 w 17. minucie. Po 20 minutach gry biało-niebiescy wypracowali solidną zaliczkę i prowadzili 44-30.

W trzeciej kwarcie nasi spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozwolili rywalowi z odległego Białegostoku zbliżyć się punktowo. Mało tego, bo w 25. minucie przewaga nad rywalem wzrosła do 20 punktów (53-33). Zrezygnowani goście wyraźnie spuścili z tonu i dali znać, że nie wierzą już w końcowy sukces i stąd po 30 minutach gry na tablicy widniał wynik 66-41 dla Górnika i spotkanie było praktycznie rozstrzygnięte.

Ostatnia ćwiartka nie przyniosła już właściwie żadnych emocji. Nasza drużyna w pewnym momencie w 36. minucie prowadziła już różnicą 31 oczek (78-47). W końcówce trener dał pograć nieco więcej rezerwowym i tylko dlatego Żubrom udało się nieco zniwelować różnicę punktową.

Górnik Wałbrzych - Żubry Białystok 83-60 (18-17, 26-13, 22-11, 17-19)

Górnik: Wróbel 30 (6 zbiórek), Kruszczyński 14, Krzywdziński 12 (6 zbiórek), Durski 9 (8 zbiórek, 5 asyst), Glapiński 9 (8 asyst), Ratajczak 5, Spała 4, Makarczuk 0, Jeziorowski 0, Kłyż 0, Kaczuga 0.