Wałbrzych: II liga koszykówki mężczyzn: Bez presji

Poniedziałek, 21 maja 2018, 19:14
Aktualizacja: Wtorek, 22 maja 2018, 9:43
Autor: JAZ
Dla koszykarzy Górnika Wałbrzych finałowy mecz fazy PlayOff II ligi koszykówki, nie miał żadnego znaczenia dla rozkładu sił w nowym sezonie.

Zapewniony wcześniej awans do I ligi sprawił, że spotkanie z AZS AGH Kraków było jedynie przetarciem przed tym co może wałbrzyszan spotkać po wakacjach.

Początek meczu nie zapowiadał wysokiej porażki. Dobra gra z obu stron i po pierwszej kwarcie było po 17. Drugie 10 minut gry to wspaniały pojedynek akcji kończonych rzutami za trzy punkty. Nieco lepsi okazali się goście, którzy do przerwy prowadzili 41:40.

Kolejne minuty pokazały jednak, że Górnikowi zaczęło już brakować argumentów. Krakowianie z doświadczeniem I ligowym grali swoje. Bardzo szybko odskoczyli na kilka punktów. Z biegiem czasu przewaga rosła. Z ostatnim gwizdkiem wyniosła aż 13 punktów.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - AZS AGH Kraków 77:90 (17:17, 23:24, 15:21, 22:28)

Górnik: Ratajczak 18 (3x3), Glapiński 14 (2), Wróbel 12 (1), Durski 12, Kruszczyński 5, Krzywdziński 4, Kaczuga 4, Spała 3 (1), Szymański 3 (1), Kłyż 2, Jeziorowski, Makarczuk.