Czytających: 5139

Wałbrzych: II liga koszykówki: Krok w stronę awansu

Sobota, 2 kwietnia 2016, 11:54
Aktualizacja: 18:46
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika nie zawiedli i w kolejnej rundzie play off w pierwszym meczu pokonali u siebie MCKiS Jaworzno 73–63.

Wałbrzyszanie rozpoczęli mecz od prowadzenia 4-0. Później swoje punkty zdobyli goście, ale w tym okresie podopieczni Arkadiusza Chlebdy radzili sobie naprawdę nieźle i po 6 minutach prowadzili 13-3. Do końca kwarty trwała walka kosz za kosz i po 10 minutach Górnicy prowadzili 23-15, a klasą dla siebie był Piros, zdobywca 11 punktów.

Po kolejnych 3 minutach drugiej kwarty przewaga biało-niebieskich wzrosła do 13 punktów (30-17). Wydawało się, że nasi kontrolowali wydarzenia na parkiecie, ale od 16 do 20 minuty nie potrafili zdobyć punktu, co wykorzystał przeciwnik i nieco zniwelował różnicę, która po 20 minutach wynosiła 8 punktów (32-24).

W trzeciej kwarcie początkowo wszystko szło po naszej myśli i Górnik cały czas spokojnie prowadził (38-29). Później jednak nasi stanęli, a zdecydowanie lepiej zaczęli grać przyjezdni, którzy nawet w 26. minucie wyszli na prowadzenie 39-38. Na szczęście wałbrzyszanie przełamali niemoc i po 30 minutach prowadzili 49-47.

Ostatnia kwarta zapowiadała się arcyciekawie. Po punktach Bochenkiewicza, Pirosa i Glapińskiego w 34. minucie przewaga Górnika wzrosła do 7 punktów (56-49). Goście starali się jeszcze walczyć, ale wałbrzyska ekipa przyspieszyła jeszcze tempo akcji, wzmocniła obronę, zdobywała punkt za punktem i na dwie minuty przed końcem prowadziliśmy już 68-51. Ostatecznie Górnik zwyciężył 10 punktami (73-63).

Górnik Trans.eu Wałbrzych - MCKiS Jaworzno 73-63 (23:15, 9:9, 17:23, 24:16)

Górnik: Piros 19, Wróbel 15, Bochenkiewicz 11 (9 zbiórek), Krzymiński 6, Glapiński 6 (6 asyst), Niesobski 4, Ratajczak 4 (6 zbiórek), Rzeszowski 4, Obarek 2, Durski 1, Jeziorowski 1, Ciuruś 0.