Wałbrzych: Idole podsumowali sezon

Niedziela, 21 listopada 2010, 6:18
Aktualizacja: 14:31
W zamku Książ odbyła się uroczysta gala podsumowująca kolejną edycję Grand Prix Idol.

W 2010 roku na Grand Prix Idol składało się blisko 20 imprez sportowych. Były to głównie zawody biegowe, ale nie zabrakło również duatlonu.

W zamku Książ najlepsi w poszczególnych kategoriach odebrali zasłużone nagrody. W kategorii M-20 zwyciężył Piotr Holly przed Sebastianem Kasperkiem i Marcinem Janystem. W kategorii M-30 najwięcej punktów zgromadził Radosław Bołtuć, a kolejne miejsca zajęli Sebastian Racieniewski i Robert Kubiak. W kategorii M-40 bezkonkurencyjny był Piotr Dubarek, a za nim uplasowali się Jarosław Słomowicz i Mirosław Kaczuga. W M-50 zwyciężył Marek Henczka przed Eugeniuszem Marcinowskim i Krzysztofem Marciniakiem. W kategorii M-60 najwięcej punktów zgromadził Jerzy Speil, a dalsze pozycje przypadły w udziale: Józefowi Jagodzińskiemu i Stanisławowi Raduckiemu. W kategorii M-70 wygrał Józef Żuk przed Czesławem Marciakiem i Edwardem Kościakiem.

Wśród kobiet w kategorii K-20 wygrała Nikola Skowrońska przed Magdaleną Kaczugą i Moniką Staszak. Wśród zawodniczek K-30 najlepsza okazała się Agnieszka Rajmund, a za nią uplasowały się Małgorzat Dubarek i Ewa Gdowska. W kategorii K-40 zwyciężyła Renata Baczewska przed Eulalią Dachowską-Speil i Danutą Janyst.

W kategorii VIP bezkonkurencyjny był Igor Hoffman, a kolejne lokaty zajęli: Kazimierz Staszewski i Bogdan Skiba. Wśród niepełnosprawnych wygrał Henryk Fortoński przed Grzegorzem Grochowskim.