MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

I znów "na blika"

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Piątek, 7 sierpnia 2020, 6:49
Aktualizacja: Sobota, 8 sierpnia 2020, 9:03
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Do takiego zdarzenia doszło przedwczoraj wieczorem. Przestępcy wykradli dane do konta na profilu społecznościowym jednej z mieszkanek Wałbrzycha, zalogowali się do niego, a następnie wysłali do kilkuset osób z grona znajomych wiadomości z prośbą o szybką pomoc finansową.

Pokrzywdzona w tym zdarzeniu mieszkanka Krakowa utraciła w ten sposób 2 tysiące złotych. Uwaga! To metoda na tzw. „Blika”.

Nie dajmy się okraść! Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przestrzegają przed kolejną formą oszustwa internetowego. Złodzieje kradną tożsamość osoby, podszywają się pod nią i wykorzystując zaufanie proszą jej znajomych o podanie hasła „Blik”. Dodają, że właśnie stoją przy kasie i chcą zapłacić za zakupy, ale ich karta płatnicza akurat w tym dniu straciła ważność lub proszą o szybką pożyczkę na zakupy przez internet, obiecując zwrot środków finansowych następnego dnia. I z jednej i z drugiej strony, bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Czytajmy dokładnie komunikaty przychodzące na telefon podczas każdej transakcji oraz wiadomości od znajomych. Taka forma kontaktu może się okazać zwykłym oszustwem. My natomiast możemy stracić swoje oszczędności, ponieważ przestępcy czekają tylko, aby wypłacić nasze ciężko zarobione pieniądze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
14%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
9
64%
Przeraża

Czytaj również

Trudności przy budowie obwodnicy

Specjalizacja – kradzież

Wybudują mur

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ale heca 8-08-2020 19:46
To pewnie tęczowi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zapobiegli tragedii

Dodatkowe kursy

Szaleniec w karawanie pogrzebowym

I znów te narkotyki...

Zebrali ponad 8 tysięcy podpisów