MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

I Zimowe Grand Prix w bule zostało rozegrane w Jedlinie–Zdrój

Wiadomości: Jedlina-Zdrój
Wtorek, 21 grudnia 2010, 13:58
Aktualizacja: 14:00
Autor: red
Fot. red
Sezon zimowy rozpoczęli zawodnicy petanque. Pierwsze zawody odbyły się w Jedlinie–Zdroju.

Właśnie w Jedlinie-Zdroju rozegrano I Zimowe Grand Prix. Jest to cykl turniejów, które zostaną rozegrane na nowo wybudowanej hali. W zmaganiach wzięło udział 16 ekip z całej Polski. Gospodarze z Jedliny-Zdroju wystawili tym razem 5 zespołów.

Zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Tam rywalizowały systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do dalszej fazy turnieju. W grupie A wygrała ekipa w składzie: Marcin Wąchała (Wałbrzych), Joanna Kastelik (BROEN-Karo Dzierżoniów) oraz Łukasz Kudła (L’Equipe B.O.). Na drugim miejscu uplasował się Ryszard Kowalski grający razem ze Zdzisławem Cilińdziem i Sławkiem Wróblem (BROEN-Karo Dzierżoniów).

W grupie B najlepsza okazała się drużyna z Jedliny-Zdroju w składzie: Jerzy Siara, Rafał Kowalczyk i Kamil Ladaczek z „Sokoła” Wrocław, a Leszek Orpel z Gabrielem Kazimierczakiem i Edmundem Łukaszewskim wywalczyli drugie miejsce w grupie.

Grupa C to dominacja drużyny z Żywca, kierowanej przez Andrzeja Śliża, któremu asystowali Jędrzej Śliż i Szymon Kubiesa. Drugie miejsce przypadło w udziale gospodarzom w składzie: Tadeusz Obuchowski, Leszek Tatuśko i Piotr Juś (KSP Jedlina).

Rywalizację w grupie D wygrał Prezes KSP Jedlina – Edward Serafin, grający wraz z Danielem Siarą i Hubertem Maciejewskim. Drugie miejsce zajęła drużyny Dominika Majdy, z którym zagrali Bartłomiej Jasiński i Celina Lichnowska.

Mecze ćwierćfinałowe odbyły się bez większych sensacji. Zdecydowane wygrane 13-0 Serafina w derbowym pojedynku z Obuchowskim oraz Śliża z młodą drużyną z Nysy. W dwóch pozostałych meczach pewnie wygrywali gospodarze: Orpel pokonał 13-5 Wąchałę, a Siara 13-6 Kowalskiego.

Półfinały miały bardzo zacięty charakter. Zespół Serafina pokonał ekipę Orpla 11-8. W drugim półfinale ekipa Śliża okazała się minimalnie lepsza od zespołu Siary i wygrali ci pierwsi 12-10.

W meczu o 3. miejsce ekipa Leszka Orpla bez większych problemów pokonała 13-5 zespół Siary. W finale niepokonana w tym dniu drużyna z Żywca wygrała 13-11 z drużyną, której kapitanował Serafin.

Wyniki:

ĆWIERĆFINAŁY:
M. Wąchała - L. Orpel 05:13
E. Serafin - T. Obuchowski 13:00
A. Śliż - D. Majda 13:00
J. Siara - R. Kowalski 13:06

PÓŁFINAŁY:
L. Orpel - E. Serafin 08:11
A. Śliż - J. Siara 12:10

Mecz o 3 miejsce:
L. Orpel - J. Siara 13:05

FINAŁ:
A. Śliż - E. Serafin 13:11

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co słychać w Wałbrzychu?

Aktywni i pozytywni

Zagłębie wznawia treningi

Wypadek na Żeromskiego

Zagraj w squasha

Dotrzymali słowa

Samorządna Jedlina

Sudecka Setka odwołana