MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

I Turniej Wiedzy o Regionie odbył się w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 1 czerwca 2012, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: red
Fot. UM w Głuszycy
W sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuszycy odbył się I Turniej Wiedzy o Regionie „Zwykłe miejsca z niezwykłą historią”.

Do rywalizacji zorganizowanej przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Głuszycy przystąpiły drużyny z: Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Jedlinie Zdroju, Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ludwikowicach, Gimnazjum Publicznego w Głuszycy oraz Zespołu Szkół w Głuszycy.

Oprócz pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych zasponsorowanych przez patronów turnieju, dla wszystkich uczestników zmagań przewidziana została jednodniowa wycieczka po naszym regionie, a zwycięska drużyna z Ludwikowic wraz ze wszystkimi uczniami ze swojej szkoły ponadto będzie mogła zwiedzić podziemia Osówki, wędrując trasą niedostępną dla zwykle zwiedzających sztolnie.

W przerwie o swojej działalności opowiadali przedstawiciele: Lokalnej Organizacji Turystycznej „Tajemniczy Trójkąt”, Partnerstwa Sowiogórskiego, Podziemnego Miasta „Osówka”. Miłośnik Głuszycy – Stanisław Michalik promował swoją nową książkę, a Henryk Janas, lokalny artysta, który ufundował dwie grafiki, wspominał swój „powrót do korzeni”. Szkolny kabaret bawił nowym skeczem zebranych gości, którzy mogli w wolnej chwili skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół w Głuszycy.

W imieniu organizatorów turnieju przekazujemy podziękowania dla wszystkich patronów i sponsorów, czyli dla: burmistrza Głuszycy- Alicji Ogorzelec, która osobiście wręczała nagrody dla laureatów konkursu oraz dla burmistrza Jedliny Zdroju – Leszka Orpla, wójta Walimia- Adama Hausmana, prezesa Podziemnego Miasta „Osówka”- Zdzisława Łazanowskiego, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Tajemniczy Trójkąt” oraz Partnerstwa Sowiogórskiego i Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy. Szczególne wyrazy uznania kierujemy pod adresem Mariusza Wojciechowskiego – przewodnika sudeckiego, który oprócz ciekawej prelekcji i aktywnej pracy w jury, był pomysłodawcą turnieju, autorem regulaminu i pytań.

Zaangażowanie wielu nauczycieli Zespołu Szkół, m. in. Doroty Kalki, Doroty Femiak, Dominika Grąza oraz wielu uczniów, szczególnie profesjonalnie prowadzącej turniej Samanty Bazeli, sprawiło, że impreza promująca wiedzę o regionie, pozostawiła niezwykłe wspomnienia. Liczymy, że turniej odbywać się będzie corocznie, a jego formuła spodobała się gimnazjalistom i ich opiekunom.

Źródło: www.gluszyca.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obwodnica – nowe informacje

Pożegnali szkołę

Kierownik wciąż poszukiwany

Bezpieczeństwo w wakacje

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Miasto broni strażników

Duda w Wałbrzychu

Doposażają uczniów