MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

I Turniej Integracyjny za nami!

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 22 października 2011, 10:04
Aktualizacja: 16:46
Autor: ml
Fot. ml
W Zespole Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu odbyła się wspaniała impreza. Dzieci uczestniczyły w I Turnieju Integracyjnym.

W I Turnieju Integracyjnym wzięli udział zarówno uczniowie niepełnosprawni jak i pełnosprawni ruchowo oraz nauczyciele. Podczas rozgrywania konkurencji sportowych było mnóstwo śmiechu i zabawy. Drużyny walczyły w różnych konkurencjach sportowych. Odbyły się ponadto pokazy taneczne oraz turniej kalambury. W imprezie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnajzum.

Celem takich imprez jest przede wszystkim udowodnienie, że osoby niepełnosprawne ruchowo też mogą brać czynny udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych. Natomiast młodzież sprawna ruchowo integruje się z uczniami niepełnosprawnymi i trzeba przyznać, że w Zespole Szkół Integracyjnych ten cel został w pełni zrealizowany.

Swoją obecnością imprezę zaszczyciła poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która dopingowała uczniów. Zresztą frekwencja podczas turnieju była naprawdę znakomita.

Czytaj również

Wałbrzych spadł w rankingu

Wyborcza loteria

Wilgoć na Traktorzystów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mama Ani 23-10-2011 9:58
Cudowna impreza, w której brali udział uczniowie niepełnosprawni, ich zdrowi koledzy z podstawówki i gimnazjum, dorośli ze stowarzyszenia "Mogę wszystko", zaproszeni goście, nauczyciele. Ogromne przeżycie dla dzieci biorących udział w turnieju. Dziękuję organizatorom, "Wałbrzyszkowi", że dzięki nim moje chore dziecko poczuło się gwiazdą i mogło chociaż zdjęcia pokazać najbliższym. Nie macie pojęcia ile szczęścia było w oczach mojej córki. Szkoda tylko, że na takie imprezy niechętnie przyjeżdżają regionalne telewizje. A tego dnia, jak wynika z informacji - niewiele się działo.
~Kinia 23-10-2011 19:57
Było pięknie ! radość jaka biła od tej imprezy udzielała się wszystkim. Zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele i przybyli goście bawili się wyśmienicie. Więcej takich fajnych imprez.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Petycja do prezydenta

Ostatni turniej

Nowa siedziba NFZ

Nowy prezes WSSE

Biwak Survivalowy