MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

I Mistrzostwa Świdnicy w Skateboardingu

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 17 września 2009, 12:24
Aktualizacja: 22:40
Autor: Wiktor Bąkiewicz
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kilka dni temu w Świdnicy odbyły się I mistrzostwa tego miasta w Skateboardingu. Impreza zorganizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgromadziła 31 zawodników.

Oprócz świdniczan liczną grupę stanowili przyjezdni skaterzy m.in. z Wrocławia, Poznania, Ząbkowic, Opola, Zimnic Wlk., Wałbrzycha, Świebodzic oraz Bielawy. Zawody rozpoczęły się eliminacjami w sześciu grupach po 5 zawodników, którzy mieli 5 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Do półfinałów kwalifikowało się 9 najlepszych, wybranych przez Jury w składzie : Piotr Gutowski /Fresh Skateshop/, Karol Morzyk /Wrocław/, Tomasz Gadziński i Franciszek Jowik /ŚOSIR/.

Przed ścisłymi finałami odbył się konkurs 'Best Trick' na najciekawszą ewolucję. Uczestnicy mieli 25 minut na zademonstrowanie efektownych skoków. W tej konkurencji najlepszym okazał się Mateusz Ciesielski /Wrocław/. Wąski finał podzielony był na trzy grupy walczące o miejsca siódme, czwarte i na koniec o miejsce pierwsze. W najlepszej trójce zawodów spotkali się Paweł Stańczyk, Bartek Górka i Przemek Matejko. Ten ostatni okazał się najlepszy zostając tegorocznym Mistrzem Świdnicy w Skateboardingu. Finaliści otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

KLASYFIKACJA:
1 Przemek Matejko /Świdnica/
2 Bartek Górka /Wrocław/
3 Paweł Stańczyk /Poznań/
4 Robert Chudaszek /Wrocław/
5 Patryk Witek /Wrocław/
6 Filip Firkowski /Wrocław/
7 Jurek Poleszczuk /Ząbkowice/
8 Arek Gomółka /Zimnice Welkie/
9 Michał Mucha /Ząbkowice/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Turniej tenisa

13–latek za kierownicą

Czeka nas wyścig

Roland Szczawno

Duda w Wałbrzychu

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Inauguracyjny start