MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

I Memoriał Michela Nykiela

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 19 września 2015, 17:36
Aktualizacja: Niedziela, 20 września 2015, 8:09
Autor: red./organizatorzy
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Gminnego Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu odbył się I Memoriał Michela Nykiela – Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Wałbrzycha.

W turnieju rywalizowali ze sobą uczniowie ze szkół gimnazjalnych z naszego miasta a następnie mecz rozegrali przyjaciele Michela Nykiela – Oldboje kontra piłkarze wałbrzyskiego "Górnika". III miejsce w turnieju zajęła drużyna Gimnazjum nr 11, II - Gimnazjum nr 7 a turniej wygrała drużyna Gimnazjum nr 2. Organizatorem Memoriału była Rada Wspólnoty Samorządowej "Śródmieście", wałbrzyscy Radni - członkowie Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Miasta, oraz Gminny Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu. Jednocześnie w GZS nr 2 odbył się obfitujący w wiele atrakcji, gier, zabaw i konkursów festyn szkolny- „Sportowe pożegnanie lata”. Atrakcji nie brakowało – można było obejrzeć pokaz karateków, a także przejechać się konno.

Michel Nykiel był niezwykle aktywnym człowiekiem. W latach 80. piłkarz I–ligowego "Górnika" Wałbrzych, z którym święcił największe sukcesy w historii klubu. Wywalczył z biało-niebieskimi historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której rozegrał łącznie 29 meczów. Nauczyciel matematyki i radny miejski. Zginął wraz ze swoją małżonką podczas pobytu w Egipcie w ubiegłym roku. Miał 56 lat.

FOTO: NR 81-98/nadesłane przez organizatorów

Czytaj również

Otwarta lekcja

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Interaktywne gry

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kolega 19-09-2015 20:41
Zawsze z nami
~wojenka 20-09-2015 9:58
PAMIECI DOBREMU KOLEDZE I CZLOWIEKOWI I JEGO ZONIE
~Uczennica 20-09-2015 14:07
Na zawsze w naszych sercach dzięki panu Michaelowi chciało się chodzic do szkoły . Bardzo tęsknimy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Są pieniądze na kluczowe drogi

Bezpieczniej na drogach powiatowych

Przyjedzie Duda

Sposób na życie